Lietuvoje

2021.06.25 07:15

Prezidentas sako, kad ES atkreipė dėmesį į neteisėtos migracijos srautus iš Baltarusijos

Saulius Jakučionis, BNS2021.06.25 07:15

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai atkreipė dėmesį į išaugusius neteisėtos migracijos srautus iš Baltarusijos.

„Principinis dalykas paminėtas. Atsirado migrantų problemoje ne tik Pietų kontekstas, kuris buvo įprastas anksčiau, bet ir Rytų kontekstas“, – žurnalistams penktadienį paryčiais po Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžio sakė G. Nausėda.

„Be jokios abejonės, tas Rytų kontekstas reiškia būtent Baltarusijos ir Lietuvos sienos aspektą“, – pridūrė jis.

Patvirtinusi išvadas migracijos klausimu, EVT pasmerkė „bet kokius trečiųjų šalių bandymus migrantus versti įrankiu siekti politiniams tikslams“.

Ši formuluotė, anksčiau sieta tik su Turkijos veiksmais praleidžiant migrantus iš Artimųjų Rytų, dabar aktuali ir vertinant Baltarusijos veiksmus pasienyje su Lietuva, teigia apie Briuselio aktualijas rašantis naujienų portalas „Politico“.

EVT taip pat pareiškė, kad kai kurių migrantų maršrutų pokyčiai „kelia rimtą susirūpinimą ir reikalauja nuolatinio budrumo bei rimtų veiksmų“.

Lietuvos politikai teigia, kad Baltarusijos režimas sąmoningai praleidžia migrantus į Lietuvą ir vadina tai hibridinio karo dalimi.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos atvyko apie pusė tūkstančio migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų valstybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.