Lietuvoje

2016.07.28 14:06

R. Paksas teisėsaugos veiksmus dėl P. Gražulio vadina rinkiminiu triuku

BNS 2016.07.28 14:06

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos vadovas Rolandas Paksas kratas partiečio Petro Gražulio darbo vietoje vertina kaip politizuotus bei sako, kad partija nesvarstys atsisakyti jo kandidatūros į Seimą.

„Niekuomet neturėjau pagrindo abejoti jo sąžiningumu, skaidrumu. Bet sakau, sakiau ir sakysiu, kad yra atidaryta Pandoros skrynia, kai politikai yra tie iešmininkai ir teisėtvarkos institucijos naudojamos prieš politikus. Iš to, ką girdėjau, negaliu daryti išvadų, bet man atrodo, kad tai yra rinkiminių triukų ilgesnė ranka, pasiruošimas spalio 9 dienai“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Paksas.

R. Paksas sako, kad jam kol kas nepavyko susisiekti su P. Gražuliu, kad šis paaiškintų situaciją.

„Tvarkiečių“ vadovas sako, kad dėl žinios apie STT tiriamus įtarimus nebus svarstoma sustabdyti P. Gražulio kandidatavimą rinkimuose, jis taip pat tikisi, kad žinios nepakenks partijai, o priešingai – mobilizuos rinkėjus.

„Aš manau, kad turės atvirkštinės įtakos, atvirkštinės, kad bus reitingai dideli. Nes kiek gi galima?“, – piktinosi R. Paksas.

„Juokaujat?“, – pridūrė jis, paklaustas, ar bus koreguojamas partijos rinkimų sąrašas.

Atlikdami tyrimą dėl prekybos poveikiu, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ketvirtadienį atliko kratas Seimo nario Petro Gražulio ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus darbo vietose.

Teisėsauga pranešė įtarianti, kad vienos maisto produktus gaminančios bendrovės vadovai, norėdami, kad įmonė išvengtų nuobaudų, kurios paprastai yra taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams daryti poveikį.

BNS žiniomis, teisėsauga atliko procesinius veiksmus šaldytų maisto produktų gamybos įmonės „Judex“, kurioje įmonėje dirba P.Gražulio artimieji, vadovų darbo vietose. Šios įmonės komercijos direktorė Patricija Pochomovaitė yra Seimo nario P. Gražulio sekretorė padejėja.

P. Gražulis kandidatuoja Seimo rinkimuose ketvirtuoju numeriu „tvarkiečių“ sąraše, jo kandidatūra keliama ir Garždų vienmandatėje apygardoje.

Teisėsauga taip pat tiria įtarimus, kad „Lietuvos ryto“ vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R.Paksu, jog šis už kyšį paveiks valdininkus leisti eksploatuoti „Norfos“ parduotuvę Prienuose. Teisėsauga siekia panaikinti europarlamentaro R.Pakso neliečiamybę bei pateikti įtarimus prekyba poveikiu.

Naujausių bendrovės „Vilmorus“ apklausų duomeminims, valdančioji partija „Tvarka ir teisingumas“ rinkimuose sulauktų 5,5 proc. paramos.