Lietuvoje

2021.06.25 06:57

Orai išliks audringi – 32 laipsnių kaitrą lydės liūtys, škvalas ir kruša, tačiau savaitgalis jau bus ramesnis

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.25 06:57

Penktadienį Lietuvos gyventojai dar sulauks liūčių, perkūnijos, o vietomis ir škvalo bei krušos. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas, savaitgalis jau ne tik bus vėsesnis, tačiau lietaus šalyje sulauksime mažiau.

Penktadienis bus labai įvairus – debesuotumas bus nepastovus visoje šalyje, vietomis debesys prasisklaidys. Įdienojus, po pietų, daugės lietaus kamuolinių debesų ir daug kur turėtų slinkti trumpos liūtys su perkūnija, kai kur vėl tikėtinas smarkus lietus, kruša, škvalas. Per škvalą vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s.

Diena bus karšta, tvanki, didesnėje šalies dalyje šils iki 25–30 laipsnių šilumos, rytiniuose rajonuose temperatūra gali pakilti ir iki 32 laipsnių. Gaiviau bus prie jūros, čia oro temperatūra sieks 23–24 laipsnius.

Žinia prie Lietuvos pajūryje poilsiaujantiems, čia perkūnijos ir lietaus tikimybė dieną mažiausia, lietaus debesų turėtų būti mažiausiai. Vėjas daugiausiai pūs nuo jūros, taigi pajūris bus gaivesnis.

Savaitgalį situacija gėrės, lietaus bus mažiau, sako sinoptikas.

Šeštadienio naktį dar lis daug kur, numatomos trumpos liūtys su perkūnija. Naktį bus 13–18 laipsnių šilumos.

Šeštadienio dieną vietomis, daugiausiai rytiniuose rajonuose, sulauksime liūčių su perkūnija. Pajūris išliks sausas, bus daug saulės. Karštis visoje šalyje atslūgs, bet šiluma išliks – temperatūra kils iki 22–27 laipsnių.

Sekmadienį tik vietomis palis, kai kur su perkūnija. Pajūris lietaus išvengs, o temperatūra bus labai panaši į šeštadienio.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkuose
2021.08.05 09:02

Per praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 321 migrantas

atnaujinta 11.37