Lietuvoje

2021.06.24 22:00

Svilinant karščiams, daliai Kauno regiono gyventojų iš čiaupų bėga rudas vanduo – gerinimo įrenginius žada tik kitais metais

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.24 22:00

Per kaitrą dalies Kauno ir Kauno rajono gyventojai skundžiasi suprastėjusia vandens kokybe, esą jo negalima gerti. „Kauno vandenys“ aiškina, kad vandens drumstumas padidėja dėl išaugusio vartojimo. Tačiau žadami vandens gerinimo įrenginiai pradės veikti tik po metų.

„Sakau pagirdysiu šuniuką. Iš krano atsukau, įsileidau matot koks vandenukas, nežinau, ar jį galima gerti“, – pasakoja gyventojas.

Kauno rajono DomeIkavos seniūnijos gyventojų namuose iš čiaupų teka rudas ar net juodas vanduo. Jis toks jau antra savaitė, kai stipriau atšilo orai.

Iš čiaupo – rudas vanduo: dalies Kauno ir Kauno rajono gyventojai sunerimę dėl vandens kokybės

Blogiausia vandens kokybė savaitgalių vakarais.

„Mokama tvarkingai kaip už geriamą vandenį. Bet šiaip žadėjome, kai bus geras vanduo mokėsim, o kai nebus gero, nemokėsim“, – piktinasi Domeikavos gyventojas Vytautas Čypas.

Geriamąjį vandenį gyventojai dabar perka iš parduotuvės. Filtrus įsirengę sako nespėjantys jų keisti. Neturintys, nerimauja, ar toks vanduo nesugadins šildymo įrenginių, buitinės technikos. Baltus rūbus sako dabar net bijantys skalbti.

Kuo užterštas vanduo turėtų nustatyti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Raštai mūsų rašyti nuo 2018 metų, 2018, 2019, 2020, atėjo 2021 ir vis pažadais gyvenam, kad bus pastatyti vandens gerinimo įrenginiai, bet vis taip jų ir nesulaukiam“, – pasakoja Domeikavos seniūnė Lina Mišeikienė.

„Kauno vandenų“ vadovas Ramūnas Šulskus pripažįsta – kokybė netinkama: „Suprantame, negerčiau nei aš, nei jūs“.

Anot jo gyventojams pradėjus laistyti žolę, daržus, vandens suvartojama keturis kartus daugiau, padidėjus tiekimo greičiams susidrumsčia vamzdynuose susikaupusios nuosėdos.

„Dabartiniu metu be eilės tvarka plaunami tinklai, ypač tose gatvėse, kur suprastėja, drumstumas atsiranda, nes iš Kleboniškio vandenvietės geležies didelis kiekis ir jungiantis su oru iškrenta rūdimis, ruda spalvas“, – aiškina „Kauno vandenų“ generalinis direktorius.

Dėl rudo vandens gyventojų pateiktas pretenzijas žadama nagrinėti ir kompensuoti nuostolius. Kleboniškio vandenvietėje, iš kurios tiekiamas vanduo prasta kokybe besiskundžiantiems gyventojams, vandens gerinimo įrenginiai turėtų pradėti veikti kitų metų pabaigoje.

„Kur iškyla problema dėl kokybės, turime atsargas geriamo vandens atskirose talpose, taip pat pristatysime“, – tikina R. Šulskus.

„Kauno vandenys“ gyventojams rekomenduoja esant karščiams nuo 6 iki 11 valandos vakaro geriamojo vandens nenaudoti pievų ar žolynų laistymui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkuose
2021.08.05 09:02

Per praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 321 migrantas

atnaujinta 11.37
„Vilnius Burger Fest 2021“
COVID-19 TRUMPAI