Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.28 13:07

LVŽS pristatė savo kandidatus Vilniuje

ELTA 2016.07.28 13:07

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pristatė savo kandidatus sostinės vienmandatėse rinkimų apygardose. 

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, LVŽS sąrašo lyderis, buvęs vidaus reikalų ministras, Lietuvos policijos generalinis komisaras, ilgametis vidaus reikalų sistemos darbuotojas Saulius Skvernelis kandidatuos Karoliniškių apygardoje. Čia jis varžysis su buvusiu sostinės meru, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderiu Artūru Zuoku.

„Aš ilgą laiką gyvenau Karoliniškėse, man yra žinomos ir to rajono, ir Pilaitės problemos, šiuo metu irgi esu labai arti – mažiau nei 5 kilometrai tiek nuo Pilaitės, tiek nuo Karoliniškių. Tiesiog tai yra mano mėgstamas rajonas, mano pirmoji gyvenamoji vieta Vilniuje. Aišku, yra ir kiti aspektai – ir tie kandidatai, kurie dalyvauja, yra pakankamai stiprūs ir simbolizuojantys tam tikrus mūsų valstybės gyvenimo momentus. Tai irgi bus lakmuso popierius, ko žmonės nori, ar jie turi tą institucinę atmintį, ar ne“, – ketvirtadienį pristatydamas LVŽS kandidatus sakė S. Skvernelis. 

Justiniškių apygardoje keliama agronomės, Žemės ūkio ministerijos darbuotojos, LVŽS pirmininko pavaduotojos Virginijos Vingrienės kandidatūra. Buvusi Žmogaus teisių stebėjimo instituto vadovė Dovilė Šakalienė kandidatuos Naujamiesčio apygardoje. Verkių apygardoje keliama gydytojos nefrologės, Nacionaliniam transplantacijos biuro vadovės Astos Kubilienės kandidatūra, Žirmūnuose – matematiko, teisininko, ekonomisto Armino Mockevičiaus kandidatūra.

Šeškinėje sėkmę bandys ekonomistas ir tarptautinių santykių ekspertas Virginijus Sinkevičius. Buvęs premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas, nepriklausomas finansų analitikas Stasys Jakeliūnas balotiruosis Senamiesčio rinkimų apygardoje. 

Politikos mokslų ir viešojo administravimo praktikas, LVŽS pirmininko pavaduotojas, Žaliųjų frakcijos steigėjas Tomas Tomilinas keliamas Panerių apygardoje, finansininkas, buvęs Vertybinių popierių komisijos, vėliau – Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos vadovas Virgilijus Poderys- Fabijoniškėse. 

Giedrius Surplys – Birmingamo universiteto (Jungtinė Karalystė) diplomatijos magistras ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Europos studijų magistras – kandidatuos Naujosios Vilnios apygardoje, teisininkas, aktyvus visuomenininkas Tomas Bakučionis- Antakalnyje. 

LVŽS kandidatų sąrašą Vilniuje užbaigia teisininkas, buvęs vidaus reikalų ministro ir Lietuvos policijos generalinio komisaro patarėjas, pareigūnų profesinių sąjungų lyderis, tardytojas Vytautas Bakas, kuris kandidatuos Lazdynų apygardoje.

LVŽS savo kandidatus Vilniuje pristatė prie Baltojo tilto, jie į renginį atvyko kateriu. Pasak partijos vedlio S. Skvernelio, tokia kandidatų pristatymo forma pasirinkta neatsitiktinai.

„Kad galbūt vieną kartą padėtume tašką tose spekuliacijose, kad esame naujieji ir senieji gelbėtojai. Mes tikrai nieko negelbėsime, mes nesame gelbėtojai. Jeigu kas nors netiki, gali šokti į Nerį – nė vienas iš mūsų nepuls gelbėti. Šioje vietoje padėkime tašką, mes tikrai nesame gelbėtojai – nei senieji, nei naujieji. Todėl yra pasirinkta Neris, tai tokia saviironija: kažkada vienas politikas minėjo, kad norėtų matyti savo politinius oponentus plaukiojančius pilvais į viršų Nerimi. Tai mes esame už civilizuotą plaukimą ir renkamės civilizuotą plaukimo formą, todėl pasirinkome katerį“, – kalbėjo S. Skvernelis.

S. Skvernelis taip pat kalbėjo, kad ilgą laiką jo atstovaujama partija plaukė prieš srovę, o tai nebuvo lengva, patogu, „bet turint variklį ir komandą galima esant reikalui plaukti ir prieš srovę“. Neris pasirinkta dar ir todėl, nes upė teka šalia Seimo.

„Šiandien mes turime žmonių pasitikėjimą ir vieną iš blogiausių partijų vertinimą, t.y. priešpaskutinė institucija, po Seimo yra tik partijos. Taip tikrai negali būti. Tai yra parlamentarizmo, valstybės simbolis, kuris mūsų žmonių buvo gintas krauju. Tai, kad šiandien turime nekokybiškus įstatymus, rietenas, neprofesionalumą, dažnai Seimo plenarinių posėdžių salė pavirsta cirko arena, nekalta institucija. Turime grąžinti žmonėms pasitikėjimą Seimu, o tai gali padaryti tiktai profesionalūs, kompetentingi, atsakingi, ryžtingi Seimo nariai. Jeigu šalyje norime palikti taip, kaip yra, tai siūlau visiems, kurie rinko, balsavo nieko nekeisti, tęsti toliau“, – dėstė kandidatas į parlamentą.

Kiek LVŽS tikisi gauti mandatų, politikas laikė ankstyvu klausimu.

Naujausių visuomenės nuomonių apklausų duomenimis, LVŽS spalį vyksiančiuose rinkimuose palaikytų apie 12 proc. rinkėjų . Ramūno Karbauskio vadovaujama LVŽS – antra pagal populiarumą partija po socialdemokratų.

Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi