Lietuvoje

2021.06.24 19:47

Raudonojo Kryžiaus atstovė apie situaciją URC: žmonės neturi informacijos apie jų atžvilgiu taikomus sprendimus

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.24 19:47

Raudonojo Kryžiaus programų vadovė Eglė Samuchovaitė teigia, kad neramumai Pabradės Užsieniečių registracijos centre kilo migrantams trūkstant informacijos apie jų teisinį statusą Lietuvoje.

Kaip teigia E. Samuchovaitė, svarbu, kad kuo greičiau paaiškėtų, kaip valstybė spręs susidariusią migrantų problemą.

Organizacijos atstovės teigimu, kuo didesnis migrantų informavimas geriausiai padėtų užkirsti kelią neramumams šiame centre.

„Žmonių skaičius Užsieniečių registracijos centre jau yra gana didelis Užsieniečių registracijos centro pajėgumams. Žmonės iš tiesų neturi informacijos apie jų atžvilgiu taikomus sprendimus ir visų pirma tai jiems sukelia frustraciją. Vertėjų Užsieniečių registracijos centre vis dar nėra. Raudonasis kryžius stengiasi padėti, bet norisi sužinoti ir kaip valstybė spręs šią situaciją. Girdžiu apie planus, bet situacija eskaluojasi jau esamuoju momentu.

Tinkamas informavimas yra geriausia priemonė užkirsti kelią nesusipratimams, nuimti visoms įtampoms“, – LRT RADIJUI tvirtina ji.

Pabradėje apsilankiusi Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžia, kad būtina telkti maksimalias pajėgas nelegalios migracijos suvaldymui. Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas teigia, kad Užsieniečių registracijos centre pastebimas tam tikrų grupių ir savotiškos hierarchijos susidarymas tarp migrantų.

Trečiadienį vakare Pabradėje grupei užsieniečių sukėlus neramumų, pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas ir imtis kitų drausminimo priemonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.