Lietuvoje

2021.06.24 17:21

Šimonytė: migrantų panaudojimas politiniais tikslais turi būti griežtai pasmerktas

atnaujinta 17.42
BNS2021.06.24 17:21

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, jog migrantų panaudojimas politiniais tikslais turi būti griežtai pasmerktas.

„Ši nelegali migracija yra dirbtinai skatinama paties Baltarusijos režimo. Todėl būtinas visos Europos Sąjungos dėmesys migracijai tiek Pietuose, tiek Rytuose. Migrantų panaudojimas politiniais tikslais – tai, ką dabar matome Baltarusijoje – turi būti griežtai pasmerktas“, – pranešime teigė I. Šimonytė.

Taip ji kalbėjo Europos Vadovų Tarybos parengiamajame susitikime, kurį organizavo Europos liaudies partija (EPP).

Diskusijoje Rusijos klausimu, premjerė ragino nekartoti klaidų, grįstų iliuzijomis dėl konstruktyvaus dialogo su Kremliumi galimybės, bet realistiškai vertinti Rusijos veiksmus.

„Rusija šiuo metu vadovaujasi Sovietų Sąjungos veiksmų logika ir metodais – kokias pasekmes tokia Kremliaus politika turi kaimynams ir pasauliui, puikiai žinome ne tik iš istorijos vadovėlių, bet ir iš savo atminties“, – pabrėžė premjerė.

Pasak jos, aukščiausio lygio ES susitikimų su Rusija atnaujinimas Lietuvai yra raudona linija, o Kremlius šį žingsnį suprastų kaip ženklą, kad agresoriaus vaidmuo tarptautinėje arenoje pasiteisina ir išlieka nebaudžiamas.

Premjerė ragino pradėti rengti nenumatytų atvejų planą kaip atgrasymo priemonę galimiems tolesniems Rusijos provokuojantiems veiksmams. Anot jos, Europos vadovai turi aiškiai pakartoti „Penkis principus“, kurie yra vienintelė strategija išsaugoti ES vienybę santykiuose su Rusija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.