Lietuvoje

2016.07.28 12:01

Sinoptikai perspėja: ketvirtadienį popiet Lietuvą užgrius labai stipri audra

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2016.07.28 12:01

Ketvirtadienio popietę Lietuvoje bus neramu. Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, numatoma labai smarki audra – perkūnijos, pavojingi lietūs, škvalas, kurio metu vėjo greitis sieks 15–20 m/s, o vietomis ir net 25 m/s, taip pat gali iškristi kruša. 

Apie pavojų trumpaisiais pranešimais gyventojus informuoja ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

„Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šiandien (liepos 28 d.) antroje dienos pusėje Lietuvos centrinėje bei rytinėje dalyse numatoma labai smarki audra (perkūnijos, pavojingi lietūs 15–49 mm, škvalai 15–20 m/s, vietomis iki 25 m/s, kruša). Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus“, – tokie pranešimai ketvirtadienį priešpiet atkeliavo į mobiliuosius telefonus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos interneto svetainėje taip pat įspėjama apie numatomą smarkią audrą. Škvalas, kurio metu vėjas stiprės iki 15–20 m/s, numatomas Vilniaus, Kauno, Alytaus, Utenos, Panevėžio apskrityje, čia smarkiai lis, trankysis perkūnija. Kitur numatomas stiprus lietus, perkūnija.

Tik Baltijos priekrantėje ir prie Kuršių marių pavojingų meteorologinių reiškinių nenumatoma.

Orai.lt duomenimis, ketvirtadienį oras Lietuvoje bus tvankus, kai kur temperatūra gali pakilti net iki 30 laipsnių. Liūtis vietomis paįvairins kruša. Lietų taip pat lydės perkūnijos. O per perkūniją sustiprės vėjas. Jo gūsiai trumpai įsismagins iki 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra daug kur pakils iki 25–29 laipsnių šilumos.

Kai kuriose Aukštaitijos ir Dzūkijos vietovėse oras dar įkais iki 30 laipsnių. Ir tik pajūryje laikysis 22–24 laipsnių šiluma.

Penktadienio naktį taip pat daug kur trumpai palis. Rytų Lietuvoje vietomis palis smarkiai. Kai kur žaibuos, griaudės perkūnijos. Naktį temperatūra pažemės iki 14–19, Žemaitijoje vietomis ir iki 12 laipsnių.

Dieną trumpo lietaus galima tikėtis tik kai kuriuose rajonuose. Aukščiausia temperatūra pasieks 21–26 laipsnius šilumos.

Savaitgalį retkarčiais palis. Tačiau orai išliks šilti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.