Lietuvoje

2021.06.24 16:31

Audrai aprimus sostinėje, perspėjimas kitiems miestams – lis smarkiai, kils ir škvalas

atnaujinta 18.20
LRT.lt, BNS, LRT RADIJAS2021.06.24 16:31

Sinoptikai sako, kad šiomis valandomis Lietuvą pasiekė nauja audra, kuri stipriausia Marijampolės, Kauno apskrityse, kiek silpnesnė pasieks Šiaulių ir Panevėžio regionus. Lietuvą skalavęs lietus pasiekė ir sostinę – ketvirtadienio pavakarę Vilniuje pasipylė lietus. Taip pat griaudi griaustinis, o dangų nudažo žaibų blykstės.

Šiuo metu stichija pasiekusi Vilnių, kiek anksčiau smarki liūtis nušniokštė Alytuje. Sinoptikės Editos Gečaitės teigimu, pučia itin stiprus vėjas, gali būti krušos.

„Daug kur numatomos liūtys su perkūnija, vietomis lis smarkiai, kris kruša. Vietomis kils škvalas, per kūrį gūsiai sieks 15–20 m/s, o kai kur vėlgi, kaip ir vakar vakare, gali sustiprėti iki 24–25 m/s. Ir ši audra tęsis iki ateinančios nakties pirmos pusės“, – LRT RADIJUI sakė sinoptikė.

Audros debesys pasiekė Vilnių: nors aptemo grėsmingai, lietaus sulaukta nedaug

Meteorologai taip pat skelbia, kad pagerintas beveik šešių dešimtmečių senumo birželio 23-iosios rekordas. Trečiadienį Rokiškyje oras įkaito iki 34 laipsnių. Ankstesnis rekordas priklausė Utenai – 1964 m. birželio 23 d. čia oras sušilo iki 30,5 laipsnio.

Be elektros yra 5 tūkst. namų ūkių

Šalį užklupusi naujai audrai elektros neturi apie 5 tūkstančius namų ūkių. Pasak bendrovės ESO atstovo Pauliaus Kalmanto, sinoptikams įspėjant apie dar labiau stiprėsiančius vėjus su liūtimis, neatmestina, kad elektros tiekimo sutrikimų žmonės patirs ir naktį. Nutrūkus elektros tiekimui, P. Kalmantas ragina gyventojus kreiptis pagalbos bendruoju telefonu 1852.

„Šiuo metu Lietuvoje be elektros yra apie 5 tūkstančiai gyventojų. Šis skaičius išaugo jau dėl šiandienos audros. Meteorologų perspėjimai rodo, kad ši naktis bus panaši į vakar, tai reiškia, kad galime tikėtis elektros energijos tiekimo sutrikimų dėl krentančių medžių. Todėl tikrai raginame gyventojus būti atsargiems, atidiems, o pastebėjus elektros tinklo gedimą, būtinai pranešti energijos skirstymo operatoriui ESO“, – LRT RADIJUI nurodė ESO atstovas.

Trečiadienio audra be elektros buvo palikusi 18 tūkstančių namų ūkių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ketvirtadienį pranešė, kad Lietuvoje numatoma smarki audra, vietomis gali kilti ir škvalas.

„PAGD informuoja, kad Lietuvoje artėja labai smarki audra. Daug kur numatomos liūtys su perkūnija, vietomis lis smarkiai, kris kruša.

Vietomis kils škvalas 15–20 m/s, kai kur iki 25 m/s. Pasirūpinkite savo ir artimųjų saugumu“, – į mobiliuosius įrenginius išsiųstame pranešime nurodo PAGD.

Audra Lietuvoje siaučia jau antrą dieną. Ugniagesiai gelbėtojai dėl buvusios audros praėjusią parą 90 kartų vyko šalinti medžių nuo kelių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.