Lietuvoje

2016.07.28 19:50

STT pareiškė įtarimus J. Miliui

BNS, 15min.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.28 19:50

Teisėsaugos pareigūnai ketvirtadienį atliko kratas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus ir Seimo nario Petro Gražulio darbo vietose. Ketvirtadienį popiet J. Milius pasirodė STT, o po kelių valandų jam buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavus tarnyba.

VMVT vadovą skiria vyriausybė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) teikimu. Šios ministerijos siūlymu vyriausybė galėtų svarstyti ir tarnybos vadovo nušalinimą.

Ketvirtadienio vakarą žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pabrėžė, kad sprendimas dėl vadovo, – ne jos, o visos vyriausybės kompetencija. „Mes galime tik teikti tam tikrus siūlymus arba neteikti. Kol kas neturiu daugiau jokios informacijos, bijau pasakyti, kokia bus ŽŪM pozicija, – 15min sakė ministrė. – Kol kas negaliu pasakyti (kad siūlys nušalinti – aut.), nes neturiu visos informacijos.“

Žemės ūkio ministrė tvirtina, kad visi sprendimai dėl J. Miliaus bus priimti penktadienį.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas teigia, kad jam pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba kelia juoką. Tai J. Milius pareiškė po apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje.

Premjero atstovas teigia, kad Algirdas Butkevičius savo vertinimą dėl J. Miliaus išsakys tik po teisėsaugos atlikto tyrimo. 

STT lankėsi ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto skyriuje Kaune

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ketvirtadienį lankėsi ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Kauno teritoriniame skyriuje.

Tai BNS patvirtino instituto direktoriaus pavaduotoja Snieguolė Ščeponavičienė.

„Taip, šiandien mūsų Kauno filiale buvo pareigūnai, tiesiog atvyko, atliko savo veiksmus ir išvyko“, – sakė ji.

Jos teigimu, skyriaus vadovas toliau eina pareigas.

„Tikrai vyksta darbas toliau“, – tikino S. Ščeponavičienė.

Paklausta, ar Kauno filialas yra vykdęs bendrovės „Judex“ produkcijos laboratorinius tyrimus, jis sakė: „Taip, pas mus atliekami tie tyrimai, kurie pas mus atvyksta į laboratoriją“.

Ji pasakojo, kad savikontrolės tikslais dėl tyrimų kreipiasi pačios įmonės, o Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atrenka tyrimus valstybinės kontrolės tikslais.

Atostogaujantį instituto vadovą pavaduojanti S. Ščeponavičienė sakė neturinti duomenų apie tai, kad galėjo būti papirkti instituto Kauno teritorinio skyriaus darbuotojai.

Šis institutas pavaldus ir atskaitingas Jono Miliaus vadovaujamai Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Institutas atlieka rizikos vertinimo ir nacionalinių referentinių laboratorijų funkcijas bei laboratorinius tyrimus maisto ir pašarų saugos ir kokybės bei veterinarijos srityse, taip pat – gamtinio vandens.

Galimai darė poveikė prekybai

„Šiuo metu turimi duomenys laidžia įtarti, kad bendrovės vadovai siekė išvengti sankcijų, nuobaudų ir padarinių, kurie kyla, kai taikomos bausmės aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ir kitus pažeidimus. Asmenys savo tikslų siekė galimai papirkdami atsakingus specialistus arba asmenis, kurie galėtų daryti poveikį tokiems specialistams. Tai yra šio tyrimo objektas“, – aiškino E. Martinonienė. 

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas P. Gražulis sakė nieko nežinantis apie situaciją. Jis nei paneigė, nei patvirtino, kad teisėsaugos veiksmai atlikti dėl šaldytų maisto produktų gamybos įmonės „Judex“, kurioje įmonėje dirba jo artimieji. LRT RADIJUJE P. Gražulis kratas siejo su artėjančiais rinkimais.

„Aš nieko nežinau ir nieko kalbėti nenoriu. Jūs daugiau žinote, nei aš. Nieko nežinau – dirba žmona, dirba sūnus, daug kas dirba daug metų, brolis dirbo“, – BNS sakė P. Gražulis.

VMVT atstovė Jurgita Savickaitė BNS sakė, kad ketvirtadienio rytą įstaigos patalpose lankėsi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

„Galiu patvirtinti, kad nuo aštuntos valandos ryto buvo atvykę STT pareigūnai ir informavo, kad pradėtas tyrimas. Daugiau komentuoti negaliu“, – sakė J.Savickaitė.

Pasak jos, J. Milius buvo susitikęs su STT pareigūnais. Su pačiu J. Miliumi BNS kol kas susisiekti nepavyko.

LRT RADIJUI J. Milius teigė nesuprantantis, kodėl STT krėtė VVMT.

Kratos darbo vietose

Kaip žinoma, kratos buvo atliktos P. Gražulio darbo kabinete Seime bei gyvenamosiose patalpose Seimo viešbutyje, taip pat Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, šios Tarnybos direktoriaus J. Miliaus kabinete.

Specialiųjų tyrimų tarnyba pranešė, kad atliekant tyrimą keliuose Lietuvos miestuose buvo atliekamos kratos, poėmiai, vykdomi kiti proceso veiksmai.

Teisėsauga įtaria, kad vienos maisto produktus gaminančios bendrovės vadovai, norėdami, kad įmonė išvengtų nuobaudų, kurios paprastai yra taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams daryti poveikį.

STT konkrečios įmonės neįvardijo.

Ikiteisminis tyrimas vykdomas dėl prekybos poveikiu, kuriame taip pat tiriamos ir kitos galimai vykdytos bei su įtariama prekyba poveikiu susijusios nusikalstamos veikos: piktnaudžiavimas, dokumentų klastojimas bei kitos.

59-erių J. Milius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pareigas eina nuo 2010 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.