Lietuvoje

2021.06.24 08:09

Sulauksime atgaivos – Joninių dieną palis, temperatūra daug kur nebeviršys 30 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.24 08:09

Joninių dieną daugumoje rajonų gali pasirodyti trumpos liūtys, o temperatūra nebeturėtų perkopti 30-ies laipsnių.

Kaip LRT RADIJUI kalbėjo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė, ketvirtadienio rytas bus giedresnis, tačiau jau nuo vidurdienio daug kur formuosis kamuoliniai debesys ir popietę į daugelį rajonų atneš trumpas liūtis.

Dalyje šalies išlieka smarkaus lietaus tikimybė – gali kristi kruša, kilti škvalas. Škvalo metu numatomi staigūs vėjo sustiprėjimai, iki 15-20 metrų per sekundę.

Tiesa, kiek sausiau turėtų būti Žemaitijoje, ten numatoma menka lietaus tikimybė.

Anot sinoptikės, temperatūra ims labai palengva slūgti, įdienojus didesnėje šalies dalyje ji jau nesieks 30 laipsnių ir vyraus tarp 27-29 laipsnių.

Tik vietomis, šalies Rytinėje pusėje, temperatūra gali kilti iki 30-31 laipsnio karščio.

Vakariniame šalies pakraštyje – pajūryje, Šilutėje – išsilaikys gaivesnė temperatūra, ji sieks apie 24 laipsnius šilumos.

Penktadienį tiek dieną, tiek naktį daug kur prognozuojamos trumpos liūtys, perkūnija, kai kur galyti palyti ir smarkiai. Vėjas bus vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties, o per perkūnija galimi vėjo sustiprėjimai iki 15-17 metrų per sekundę.

Temperatūra penktadienio naktį laikysis apie 14-19 ar 13-18 laipsnių šilumos. Dieną 30-ies laipsnių jau turėtų nesiekti, nors termometrų stulpeliai ir kils iki 24-29 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį palis daug kur, dieną – tik vietomis. Kartu su lietumi pasirodys perkūnija, pavojingų vėjo gūsių neprognozuojama.

Temperatūra naktį laikysis panašiai kaip penktadienio naktį, gali kilti iki 14-19 ar 13-18 laipsnių, o dieną šils iki 22-27 laipsnių šilumos.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.