Lietuvoje

2021.06.24 07:36

Bilotaitė lankysis Užsieniečių registracijos centre

BNS2021.06.24 07:36

Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje trečiadienį kilus neramumams, įstaigoje ketvirtadienį lankysis vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ji planuoja susitikti su centre dirbančiais pareigūnais bei su pačiais centro gyventojais, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

„Mano tikslas įvertinti situaciją, turiu omeny, tiek pareigūnų, tiek URC gyventojų saugumą. Lietuva susiduria su migracijos krize, tad privalome ją kontroliuoti ir būti pasirengę visoms situacijoms“, – pranešime teigia A. Bilotaitė.

Pasak jos, atvykėliai iš trečiųjų šalių neteisėtai kerta Lietuvos sieną, pažeidžia jos režimą, tačiau kol jie yra Lietuvoje, svarbu pasirūpinti jų saugumu.

„Taip pat man labai svarbios pareigūnų darbo sąlygos ir viešosios tvarkos užtikrinimas“, – sako ministrė.

Po ministrės susitikimo planuojama spaudos konferencija, kurioje taip pat dalyvaus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas, URC vadovas Aleksandras Kislovas.

Trečiadienio vakarą grupei užsieniečių sukėlus neramumus, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, iššovė du šūvius iš pompinio ginklo į orą.

VSAT pranešė, kad šių priemonių imtasi, kai apgyvendinti užsieniečiai nepakluso pasieniečių reikalavimams. Kelios dešimtys imigrantų pradėjo elgtis agresyviai, triukšmauti, bandė pasiekti išėjimą iš URC.

Netrukus užsieniečiai grįžo į palapines, situacija normalizavosi. Medicininės pagalbos niekam neprireikė.

Grupė vadinamajame palapinių miestelyje apgyvendintų prieglobsčio prašytojų, pirminiais duomenimis, pradėjo reikšti nepasitenkinimą teisiniu statusu Lietuvoje, teismo taikomais apribojimais.

VRM nurodo, kad iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 507 neteisėti migrantai. Pastaruoju metu daugiau nei šešis kartus išaugus neteisėtų migrantų srautams VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.