Lietuvoje

2021.06.24 07:35

Nausėda su ES vadovais aptars nelegalią migraciją iš Baltarusijos

Saulius Jakučionis, BNS2021.06.24 07:35

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vyks į Briuselį, kur Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiams pristatys Lietuvos problemas užkardant nelegalią migraciją iš Baltarusijos.

Europos Vadovų Taryboje taip pat bus aptarti pastaruoju metu vėl suprastėję santykiai su Rusija ir Baltarusija.

G. Nausėda Briuselyje žada pasakyti, kad migrantų srautai iš Baltarusijos yra „viena iš Baltarusijos režimo spaudimo ES valstybėms priemonių, reaguojant į paskelbtas sankcijas“, pranešė Prezidentūra.

„Būtina išnaudoti visus turimus ES instrumentus siekiant suvaldyti nelegalių migrantų srautus per išorinę ES sieną“, – pranešime cituojamas šalies vadovas.

ES paskelbė virtinę sankcijų Baltarusijai po gegužės incidento, kai šalies pareigūnai į Minską nukreipė „Ryanair“ orlaivį ir sulaikė opozicijos tinklaraštininką Ramaną Pratasevičių bei jo draugę Sofiją Sapegą.

Ketvirtadienį bendrija taip pat turėtų galutinai patvirtinti sankcijas septyniems Baltarusijos ekonomikos sektoriams, tarp kurių yra prekyba kalio trąšomis.

Sankcijos šiam sektoriui palies ir vieną didžiausių pasaulyje Baltarusijos kalio trąšų gamyklą „Belaruskalij“, tačiau nuo jų nukentės ir Klaipėdos uostas bei „Lietuvos geležinkeliai“.

Dalies krovinių neteks baltarusiškas trąšas Klaipėdos uoste kraunantis Birių krovinių terminalas.

ES šalių vadovai taip pat aptars COVID-19 pandemijos valdymo, ekonominio atsigavimo, migracijos klausimus, santykius su Turkija.

Jie taip pat susitiks su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu (Antonijumi Guterišu).

Dviejų dienų trukmės EVT taip pat bus skirtas dėmesys bankų sąjungos ir Kapitalo rinkų sąjungos kūrimo klausimams.

Premjerė Ingrida Šimonytė tuo tarpu ketvirtadienį ryte dalyvaus Europos liaudies partijos organizuojamame nuotoliniame susitikime, skirtame pasirengimui EVT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.