Lietuvoje

2021.06.23 22:41

Po kilusių neramumų ministrė Bilotaitė žada vykti į Užsieniečių registracijos centrą

LRT.lt2021.06.23 22:41

Po trečiadienio žinios apie neramumus Užsieniečių registracijos centre, Vidaus reikalų ministerija vakare pranešė, kad ministrė Agnė Bilotaitė ketina ten apsilankyti ketvirtadienį ryte.

11 val. ministrė planuoja susitikti su pareigūnais, dirbančiais URC bei su centro gyventojais. Po susitikimo planuojama spaudos konferencija.

„Po šios dienos kilusių neramumų mano tikslas įvertinti situaciją, turiu omeny tiek pareigūnų, tiek URC gyventojų saugumą. Lietuva susiduria su migracijos krize, tad privalome ją kontroliuoti ir būti pasirengę visoms situacijoms. Atvykėliai iš trečiųjų šalių neteisėtai kerta Lietuvos sieną, pažeidžia jos režimą, tačiau kol jie yra mūsų šalyje svarbu pasirūpinti jų saugumu. Taip pat man labai svarbios pareigūnų darbo sąlygos ir viešosios tvarkos užtikrinimas“, – teigia vidaus reikalų ministrė.

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 507 neteisėti migrantai. Pastaruoju metu daugiau nei šešis kartus išaugus neteisėtų migrantų srautams VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be to, pasieniečiams į pagalbą atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Lietuvos policijos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Trečiadienio vakarą LRT pranešė, kad Užsieniečių registracijos centre Pabradėje įvyko neramumai. Pasak centro vadovo, grupė centro gyventojų ėmė piktintis, kad 6 Irako piliečiai sulaikyti 48-ioms valandoms, nes neteisingai nurodė duomenis prašydami prieglobsčio. Jie susibūrė į grupę, šūkavo, reikalavo paleisti tėvynainius.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime vakare teigta, kad Pabradėje apgyvendintiems užsieniečiams nepaklusus pasieniečių reikalavimams bei bandant veržtis prie išėjimo iš centro, VSAT pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius iš pompinio ginklo į orą.

Grupė vadinamajame palapinių miestelyje apgyvendintų prieglobsčio prašytojų, pirminiais duomenimis, pradėjo reikšti nepasitenkinimą teisiniu statusu Lietuvoje, teismo taikomais apribojimais, teigiama pranešime.

Kelios dešimtys susibūrusių užsieniečių pradėjo elgtis agresyviai, triukšmauti, bandė pasiekti išėjimą iš URC bei nepakluso pasieniečių reikalavimams apsiraminti, skelbia VSAT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.