Lietuvoje

2021.06.23 21:41

Į Lietuvą atkeliavo audros debesys, kai kur siautė galingas škvalas: didžiausia žala padaryta Kauno ir Alytaus apskričiai

atnaujinta 00.12
LRT.lt2021.06.23 21:41

Dalyje Lietuvos trečiadienio vakarą pradėjo siausti galingas škvalas, apie stipresnį lietų pranešta pietų Lietuvoje, Kaune, kitose vietose. Tiesa, anot sinoptikų, pajūris ir Vilniaus kraštas rimtesnių nemalonumų gali išvengti. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad dėl kelius užvirtusių medžių teko vykti apie pusšimtį kartų.

Bene pirmiausia stichija pasiekė Vilniaus rajoną – ten žmonės skelbė apie krušą. Socialiniuose tinkluose dalytasi dviejų centimetrų skersmens ledo gabalų vaizdais. Dalis šalies gyventojų, pavyzdžiui, pietų Lietuvoje, Lazdijų r., pranešė sulaukę škvalo, lūžtant medžiams žmonės vos spėjo patraukti automobilius. Skelbiama apie nemažai išlūžusių medžių.

Kaip 21.24 val. skelbė Hidrometeorologijos tarnyba, audros debesis priartėjo prie Kauno. Žmonės dalijosi, kad šiame regione smarkiai nulijo, žaibavo.

Po kaitros per visą Lietuvą ritasi škvalas: plaukia gatvės, lūžta medžiai, dangų apgaubė juodi debesys
Dangus tapo įspūdingai baugus – škvalo debesys pasiekė ir Kauną

Kaip skelbė sinoptikai, iš pradžių judėjęs link sostinės greitai debesis pradėjo gesti, todėl neteko savo energijos. Dar kitas audros židinys juda per Kaliningrado sritį link Žemaitijos. Po 22 val. sostinėje jau žaibavo ir pasirodė žymesnis lietus. Tiesa, Vilnius rimtesnės audros gali išvengti. Kaip apie 22.45 val. skelbė Hidrometeorologijos tarnyba, pajūris ir Vilniaus kraštas yra audringo darinio pakraščiuose, todėl „labai panašu, kad šios vietovės nemalonumų gali išvengti“

„Šiuo metu oro temperatūra Lietuvoje labai nevienoda. Ten kur praėjo audra laikosi 18–20 laipsnių, o ten kur ji neatėjo – apie 22–25 °C. Tie kas gali, pasidžiaukite vėsiu ir gaiviu oru. Karščiai kol kas nesitraukia“, – skelbė sinoptikai.

Orų žemėlapis prieš vidurnaktį:

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas vėlų vakarą informavo, kad dėl kelius užvirtusių medžių teko vykti apie pusšimtį kartų. Didžiausia žala yra padaryta Kauno bei Alytaus apskričiai, LRT RADIJUI sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vyresnysis specialistas Konradas Liekis.

Kaip trečiadienį vakarop pranešė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, dalyje šalies buvo numatomas ir škvalas, ir kruša. Į telefonus išsiųsti įspėjimai, kad gali kilti škvalas, kai vėjo stiprumas sieks 15-20 m/s, gūsiai – iki 25 m/s.

Audra tęsis ir ketvirtadienio nakties pirmojoje pusėje, skelbė sinoptikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.