Lietuvoje

2021.06.23 20:47

Užsieniečių registracijos centre Pabradėje – neramumai: siekdami išvengti riaušių pasieniečiai panaudojo ašarines dujas

atnaujinta 20.54
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.23 20:47

Užsieniečių registracijos centre Pabradėje įvyko neramumai. Pasak centro vadovo, grupė centro gyventojų ėmė piktintis, kad 6 Irako piliečiai sulaikyti 48-ioms valandoms, nes neteisingai nurodė duomenis prašydami prieglobsčio. Jie susibūrė į grupę, šūkavo, reikalavo paleisti tėvynainius.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime vakare teigta, kad Pabradėje apgyvendintiems užsieniečiams nepaklusus pasieniečių reikalavimams bei bandant veržtis prie išėjimo iš centro, VSAT pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius iš pompinio ginklo į orą.

Grupė vadinamajame palapinių miestelyje apgyvendintų prieglobsčio prašytojų, pirminiais duomenimis, pradėjo reikšti nepasitenkinimą teisiniu statusu Lietuvoje, teismo taikomais apribojimais, teigiama pranešime.

Kelios dešimtys susibūrusių užsieniečių pradėjo elgtis agresyviai, triukšmauti, bandė pasiekti išėjimą iš URC bei nepakluso pasieniečių reikalavimams apsiraminti, skelbia VSAT.

Panorama. Užsieniečių registracijos centre – neramumai: siekiant išvengti riaušių, buvo panaudotos ašarinės dujos

Siekiant užkardyti galimus neramumus ir riaušes pasieniečiai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius į orą iš pompinio šautuvo guminėmis kulkomis. Netrukus kontroliuojami pasieniečių užsieniečiai grįžo į palapines, situacija normalizavosi. Medicininės pagalbos niekam neprireikė.

Į URC atvyko pajėgos iš specialiai tokiems incidentams parengtos VSAT Specialiosios paskirties komandos, artimiausių VSAT užkardų, policijos, Viešojo saugumo tarnybos. Nustatinėjami, izoliuojami ir apklausiami galimi tokių nepasitenkinimo apraiškų iniciatoriai.

Anot VSAT, Užsieniečių nepasitenkinimo požymių būta ir sulaikytų asmenų bendrabutyje, tačiau rimtesnių incidentų nefiksuota.

Trečiadienį vakare situacija URC buvo stabili ir pareigūnų kontroliuojama.

Centro direktorius Aleksandras Kislovas LRT TELEVIZIJAI teigia, kad pareigūnai iš anksto numatė, kad gali susidaryti tokia situacija, todėl buvo sustiprintos pajėgos, prasidėjus neramumams iškviesti policijos pareigūnai.

„Tam ruošėmės, pajėgos buvo ruošiamos. Planas buvo, tad sureaguota gana greitai, atvyko pastiprinimas. Bendravo su nepatenkintaisiais socialiniai darbuotojai, prašė, kad jie nusiramintų“, – pasakojo centro vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.