Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vilniaus lopšelyje-darželyje vaikai užsikrėtė salmonelioze

LRT.lt2015.09.08 13:45

Sostinėje lopšelio-darželio auklėtiniai susirgo salmonelioze, taip pat nustatyta, kad vaikų maitinimui naudoti maisto produktai, kurių sudėtyje yra vaikams draudžiamų maisto priedų.

Sostinėje lopšelio-darželio auklėtiniai susirgo salmonelioze, taip pat nustatyta, kad vaikų maitinimui naudoti maisto produktai, kurių sudėtyje yra vaikams draudžiamų maisto priedų.

Tiriant pranešimą apie įtariamą apsinuodijimą maistu, nuo kovo 22 dienos laikinai sustabdytas maisto ruošimas vaikų lopšelio–darželio „Pipiras“ virtuvėje, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Lopšelis-darželis įsikūręs Krokuvos g. 6A, Vilniuje.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro pranešime teigiama, kad ūmia žarnyno infekcija – salmonelioze –  susirgo du lopšelį-darželį lankantys vaikai, dar vienam susirgusiam vaikui diagnozuotas ūmus enterokolitas.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino vaikų lopšelio-darželio „Pipiras“ maisto ruošimo patalpas.

„Patikrinimo metu nuo darbinių paviršių bei darbuotojų rankų paimti plovinių mėginiai koliforminėms bakterijoms, stafilokokui, salmonelėms nustatyti, bei maisto produktų mėginys salmonelei nustatyti. Patikrinimo metu rasta savikontrolės sistemos pažeidimų. Nustatyta, kad vaikų maitinimui naudojami maisto produktai, kurių sudėtyje yra vaikams draudžiamų maisto priedų“, – Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime cituojama tarnybos viršininkės pavaduotoja Daiva Ruželienė.

Dėl įtariamo salmoneliozės protrūkio lopšelio-darželio „Pipiras“ maisto tvarkymo skyriaus veikla laikinai sustabdyta.

Šiuo metu vaikams darželyje-lopšelyje atvežamas kitoje maisto tvarkymo įmonėje pagamintas maistas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt