Lietuvoje

2016.07.27 21:18

Prieš mokslo metus patariama pasirūpinti fizine ir psichologine vaikų sveikata

Marija Rudzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.27 21:18

Medikai sako, kad vaikų sveikatos tikrinimu prieš mokyklą tėvai rūpinasi kur kas labiau nei anksčiau. Iki mokslo metų liko vos mėnuo, o dauguma vaikų jau patikrinti. Tačiau psichiatrai pataria prieš mokyklą pasirūpinti ne tik vaikų fizine, bet ir psichologine sveikata.

Šeimos gydytojai sako, kad šiemet didelių eilių prieš rugsėjį neturėtų būti, nes kasmetis apsilankymas poliklinikoje jau tapo įprastas, tad tėvai vaikus atveda ir vasaros pradžioje. Anot medikų, jei vaiko sveikatos būklė kelia nerimą, jis siunčiamas pas kitus specialistus. Kaip ir kasmet pagrindinės sveikatos problemos išlieka silpstantis regėjimas, laikysenos sutrikimai bei antsvoris. Tačiau bendros tendencijos gerėja.

„Ta pažyma reikalinga pačiam vaikui, jo tėvams, kad laiku būtų diagnozuotos ligos, laiku gydytos ir reikalinga mokyklai, nes ten parašyta ne tik, kokios yra ligos, bet ir pažymėta, ar vaikas gali dalyvauti popamokinėje veikloje, pilnai fizinį lavinimą atlikti, yra skiltis, kur parodyta, ar vaikas yra alergiškas“, – aiškina Šeškinės poliklinikos Šeimos medicinos ir vidaus ligų skyriaus vedėja Natalija Šertvytienė.

Specialistai sako, kad ruošiantis mokyklai būtina pasirūpinti ir vaikų psichologine savijauta. Nes prieš keliaujant į pirmąją klasę ar keičiant mokyklą, vaikai gali nerimauti dėl ateinančių mokslo metų. Pasak vaikų psichiatro, svarbiausia, kad nerimo nekeltų patys tėvai.

„Neaiškinti, kad ten tau bus sunku, kad turėsi mokytis, sukuriama atmosfera, tarsi ten neįmanomi dalykai. Tai yra normalūs dalykai: tu mokysiesi, tau viską pasakys, nesijaudink, jei kils klausimų, tau atsakys mokytojai, jei namuose kils klausimų, kreipkis į mane“, – siūlo vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušn                 

Anot psichiatro, geriausiai mokykloje jaučiasi ir mokslo metų laukia tie vaikai, kurių aukšta savivertė, kurie šeimoje turi palaikymą, jų klasėje kuriama gera atmosfera.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt