Lietuvoje

2021.06.23 15:49

PAGD ir meteorologai perspėja: artėja labai smarki audra, vietomis pasirodys ir kruša, škvalas

atnaujinta 19.57
BNS, LRT.lt2021.06.23 15:49

Lietuvoje trečiadienį prasidės stipri audra, įspėja Hidrometeorologijos tarnyba. Kiek vėliau apie tai pranešė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, kuris skelbia, kad kai kur numatomas ir škvalas, ir kruša.

Vilniaus rajoną jau pasiekė kruša. Socialiniuose tinkluose dalijamasi dviejų centimetrų skersmens ledo gabalų vaizdais. Tiesa, nemažai regionų kritulių dar nesulaukė. Anot Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikų, vienas lietaus židinys nuslinko link Latvijos pro šiaurės rytinius Lietuvos rajonus, kitas – nuo Lenkijos-Baltarusijos pamažu atslenka.

Prognozės žada krušą ir škvalą

Trečiadienio vakarą daug kur numatomos liūtys su perkūnija, vietomis – smarkios ir su kruša.

Gali kilti škvalas, kai vėjo stiprumas sieks 15-20 m/s, gūsiai – iki 25 m/s.

Audra tęsis ir ketvirtadienio nakties pirmojoje pusėje.

Joninių naktį prireiks skėčių. Ypač pirmoje nakties pusėje laukiami trumpi lietūs, kuriuos lydės perkūnija ir vėjo sustiprėjimas. Vėliau, artėjant rytui, debesys turėtų pradėti sklaidytis. Visgi, bus šilta ir gana tvanki naktis. Numatoma 16–21 laipsnių temperatūra.

Nuo ketvirtadienio kaitra jau po truputį pradės trauktis. Trumpi lietūs dar numatomi, ypač rytiniuose rajonuose. Vakariniuose rajonuose, anot sinoptiko, turėtų išlikti sausa. Su lietumi taip pat tikėtina perkūnija, vėjo sustiprėjimai.

Visgi, nors kaitra pamažu atslūgs, tačiau temperatūra ketvirtadienį dar laikysis aukštai – 25–27 laipsniai vakariniuose rajonuose, 29–30 laipsniai šalies rytuose. Tik pajūryje jausis gaiva – numatoma 22–24 laipsniai šilumos.

Daugiau apie orus – specialioje LRT.lt skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.