Lietuvoje

2021.06.23 12:59

Ant Baltarusijos ambasados sienos atsirado užrašas teroristas: „Grinda“ išradingu būdu pašalino teplionę

LRT.lt2021.06.23 12:59

Vilniaus meras Remigijus Šimašius socialinėje erdvėje pasidalino trumpa istorija, kaip savivaldybės įmonė „Grinda“ vyko į iškvietimą prie Baltarusijos ambasados.

Sostinės meras rašo, kad ambasados darbuotojai kreipėsi dėl ant tvoros atsiradusio užrašo „teroristas“. Buvo prašoma, kad savivaldybė pasirūpintų, kad įrašas būtų nuvalytas ir pašalintas.

Tą savivaldybės įmonė ir padarė, tiesa, „Grindos“ darbuotojai į incidento vietą atvyko transportą pasidabinę istorinę Baltarusijos vėliava, o tvarkymo darbus atlikę darbuotojai buvo apsivilkę marškinėlius, ant kurių – skandalingai režimo sulaikyto Ramano Pratasevičiaus portretas.

„Su malonumu atlikome pareigą“, – šmaikščiai apie istorijos finalinę dalį rašo Vilniaus meras.

LRT.lt primena, kad gegužės pabaigoje Baltarusijos specialiosios tarnybos iš Atėnų į Vilnių skridusį lėktuvą dėl R. Pratasevičiaus privertė leistis Minske. Baltarusijos opozicijos aktyvistas ir blogeris bei informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas buvo sulaikytas.

Pernai opozicijos informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjus R. Pratasevičių ir jo 22 metų bičiulį Sciapaną Pucilą Minskas įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.