Lietuvoje

2021.06.23 13:48

Šimonytė apie gandais apipintą EK vadovės vizitą į Lietuvą: tikiuosi, kad atvyks tada, kada aš tikrai galėsiu su ja susitikti

atnaujinta 17.28
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt, BNS2021.06.23 13:48

Premjerė Ingrida Šimonytė detaliau nekomentavo viešojoje erdvėje pasirodžiusių kalbų, esą Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen vizitas į Lietuvą dėl Ekonomikos gaivinimo plano prezidentūros planuojamas taip, kai Vyriausybės vadovė tuo metu viešės su vizitu užsienyje.

Tiesa, Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad data, kada atvyks EK vadovė, dar nėra tiksliai žinoma, bet premjerė viliasi, kad vizitas įvyks tada, kai ji bus Lietuvoje.

„Europos Komisijos pirmininkės vizitas buvo pradėtas derinti praėjusią savaitę, kai aš buvau išvykusi į Latviją. Buvo derinamos vietos, kur galėtų vykti tas pristatymas <...> Apie galutinę datą aš dar nieko negaliu pasakyti ir labai tikiuosi, kad ji atvyks į Lietuvą tada, kada aš tikrai galėsiu su ja susitikti“, – sako premjerė I. Šimonytė.

Jos teigimu, su Europos Komisija visa darbo tvarka ir pagrindinės susitikimo idėjos buvo suderintos anksčiau.

U. von der Leyen praėjusią savaitę lankėsi Lisabonoje ir Madride, kur pradėjo tvirtinti šalių pateiktus planus dėl finansavimo iš ES ekonomikos gaivinimo fondo.

Planuojama, kad EK pirmininkė apsilankys didžiojoje dalyje Europos Sąjungos valstybių narių.

Atsigavimo po pandemijos fondą yra patvirtinusios visos Europos Sąjungos narės, paskutinės gegužės pabaigoje tą padarė Austrija ir Lenkija.

Lietuvos Vyriausybė 2,2 mlrd. eurų vertės planą „Naujos kartos Lietuva“ EK pateikė gegužės 14 dieną.

LRT.lt primena, kad premjerė Ingrida Šimonytė Briuselyje su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles’iu Micheliu ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen dar birželio pradžioje aptarė aktyvesnį ir vieningą ES veikimą globaliai, pandemijos valdymą, ekonomikos gaivinimo plano (RRF) Lietuvai greitą patvirtinimą, klimato kaitos valdymo priemones, nesaugios Astravo AE grėsmes visiems ES piliečiams, strateginių energetikos ir transporto projektų Baltijos šalyse įgyvendinimą, vieningą Europos atsaką į agresyvius Rusijos ir Baltarusijos režimo veiksmus, Kinijos iššūkį bei paramą Rytų partnerystės šalims.

Tuomet, susitikimuose su ES vadovais premjerė ragino ES vieningai atsakyti tiek į Rusijos ir Baltarusijos agresyvius veiksmus, tiek į Kinijos keliamus iššūkius.

Savo ruožtu tvyrant įtampai tarp prezidentūros ir Vyriausybės dėl to, kas turi atstovauti Lietuvai EVT susitikimuose Seimo Europos reikalų ir Užsienio reikalų komitetai gegužę paragino prezidentą ir premjerę patiems sutarti, kas turėtų Lietuvai atstovauti artimiausioje Europos Vadovų Taryboje (EVT).

Sprendime Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė raginami „sutelkti jėgas ir iki kito Europos Vadovų Tarybos posėdžio birželio mėnesį susitarti dėl tinkamiausio Lietuvos atstovavimo ginant Lietuvos interesus Europos Vadovų Taryboje, atsižvelgiant Europos Vadovų Tarybos posėdžiuose svarstomus klausimus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.