Lietuvoje

2021.06.23 10:25

Kaitra pasiekė dar vieną rekordą – Šilutė tokio karščio nepatyrė per 21 metus

LRT.lt, BNS2021.06.23 10:25

Kaitra iš Lietuvos nesitraukia. Antradienį Lietuvoje beveik visur termometrų stulpeliai kilto virš 31 laipsnio, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Aukščiausia temperatūra antradienį nustatyta Akmenėje.

Birželio karščiai taip pat pagerino 21 metų senumo rekordą – 2000 m. birželio 22 d. Šilutėje buvo sušilę iki 31,9 °C, o antradienį fiksuota 33,6 laipsnių šiluma.

„Taigi senasis rekordas pagerintas net 1,7 laipsnio“, – feisbuke rašo meteo.lt.

11-oje meteorologijos stočių fiksuota tropinė naktis, o dar 6-iose oro temperatūra laikėsi labai arti 20 laipsnių.

Iki šiol šilčiausia naktis Lietuvoje registruota 2006-ųjų liepos 8-ąją Nidoje, kuomet oro temperatūra žemiausiai nukrito tik iki 24,4 laipsnio.

Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptiko Pauliaus Starkaus, žvelgiant į įstoriją birželio 23-ioji įprastai yra gana vėsi diena, o pati aukščiausia temperatūra užfiksuota 1964 m. – tuomet buvo 30,6 laipsniai šilumos. Trečiadienį laukiama šios dienos temperatūros rekordo pagerinimo.

Trečiadienį rytinėje šalies pusėje šilčiausia temperatūra prognozuojama iki 33 laipsnių. Tačiau šalies vakaruose bus kiek vėsiau – ten temperatūra turėtų kilti iki 30 laipsnių šilumos, o prie jūros padvelks dar didesne gaiva ir laukiama 23–25 laipsnių šiluma.

„Popietė gali būti visai audringa“, – LRT RADIJUI sakė sinoptikas.

Pasak jo, trečiadienio popietę pradės formuotis gana intensyvūs, trumpi lietūs įvairiuose regionuose, ypač rytų Lietuvoje. Gali pasigirsti ir perkūnija, o per ją tikėtini dar ir stipresni vėjo gūsiai. Sinoptikas nurodo, jog galima net ir kruša.

Joninių naktį prireiks skėčių. Ypač pirmoje nakties pusėje laukiami trumpi lietūs, kuriuos lydės perkūnija ir vėjo sustiprėjimas. Vėliau, artėjant rytui, debesys turėtų pradėti sklaidytis. Visgi, bus šilta ir gana tvanki naktis. Numatoma 16–21 laipsnių temperatūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.