Lietuvoje

2021.06.23 09:23

Čmilytė-Nielsen apie nepasitikėjimą Pavilioniu: opozicija atveria duris tokioms provokacijoms ateityje

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.23 09:23

Seimo pirmininkė mano, kad balsavime dėl nepasitikėjimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu valdantiesiems derėtų nedalyvauti, o tai inicijavusi opozicija kuria precedentą tokioms provokacijoms kartotis ateityje.

„Mano supratimu, yra apmaudu, kad šiandien dalis mūsų politikų žaidžia pagal primestą scenarijų, nes visgi šis nepasitikėjimas yra visų pirma reakcija į provokaciją, į kurią buvo įtrauktas Žygimantas Pavilionis, – LRT RADIJUI trečiadienį sakė Seimo pirmininkė. – Manau, kad tokioje provokacijoje mes, kaip politikai, neturėtume dalyvauti. Šis opozicijos veiksmas kuria pavojingą precedentą ir kaip tik plačiau atveria duris tokioms provokacijoms ateityje“.

Jos vertinimu, Ž. Pavilionio pasisakymai ne visada yra diplomatiški, kaip pripažįsta ir jis pats, vis dėlto tai neturėtų tapti pagrindu šalinti politiką iš pareigų, turint omenyje aplinkybes.

„Mano supratimu, ne visada jo pasisakymai yra diplomatiški, tą jis, beje, ir pats pripažįsta. Manau, kad tokia didžiulę patirtį turintis politikas, diplomatas ateityje gebės ir tą darys – būtent panaudos savo patirtį, o ne pasiduos emocijoms“, – sakė ji.

Pasak jos, dalyvauti balsavime „būtų klaida“. Kiek anksčiau „valstiečių“ frakcijos nariai URK Antanas Vinkus ir Giedrius Surplys pareiškė pasitrauksiantys iš komiteto, jeigu jam ir toliau pirmininkaus Ž. Pavilionis.

„Opozicija, žinoma, turi savo arsenale įvairių įrankių daryti spaudimą, tačiau pasikartosiu, kad šiuo atveju, manau, parlamentas turėtų labai atsakingai vertinti kiekvieną savo žingsnį“, – įvertino Seimo pirmininkė.

LRT.lt primena, kad Ž. Pavilionio pokalbis su Rusijos provokatoriais buvo paviešintas birželį, o įvyko jis kiek anksčiau – pavasarį. Iškarpytame pokalbyje URK pirmininkas kalba apie demokratijos siekį Rusijoje, Baltarusijoje, paramos telkimą Jungtinėse Valstijose ir Europos Sąjungoje bei panašius klausimus, tačiau daugiausia dėmesio sulaukė Ž. Pavilionio kritiški žodžiai apie prezidentą Gitaną Nausėdą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.