Lietuvoje

2021.06.23 08:51

Seimo pirmininkė: bendravimas su teisiamais asmenimis prezidentūrai nedaro garbės

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.23 08:51

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad pastarųjų mėnesių prezidentūros veikloje kai kurie veiksmai nebuvo visuomenę vienijantys, o kai kurių „Global Lithuanian Leaders“ laureatų atsisakymas priimti apdovanojimą iš Gitano Nausėdos yra tendencinga reakcija į tai.

„Būtent tas svarbaus komandos nario, patarėjo, veiksmas – bendravimas su teisiamais asmenimis – yra toks, dėl kurio nesitikėti reakcijos ir atsako yra naivu. Jis nedaro garbės labai svarbiai institucijai“, – LRT RADIJUI trečiadienį sakė Seimo pirmininkė, turėdama omenyje prezidento vyriausiojo patarėjo Povilo Mačiulio pasveikinimą protestuotojams šalia prezidentūros. Vienas protesto organizatorių, su kuriuo bendravo ir P. Mačiulis, buvo Antanas Kandrotas, pagarsėjęs agresyviais pareiškimais kai kurių politikų ir valdžios institucijų atžvilgiu.

„Tokie lyderiai, tokios svarbios institucijos turi labai atsargiai vertinti savo pasisakymus ir vengti to, kas įskeltų dar didesnes kibirkštis ar gilintų skirtis tarp įvairių visuomenės grupių. Visgi manau, kad dialogas turėtų būti paremtas vienodu ir teigiamu, konstruktyviu dėmesiu visoms grupėms, neišskiriant vienos. Juolab neskatinant, neraginant tų grupių, kuriomis, man rodos, yra manipuliuojama“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Paklausta, ar prezidentūra veikia kaip vienijanti institucija, kuria žadėjo būti, Seimo pirmininkė nuo tiesaus atsakymo susilaikė.

„Manau, kad sunku vienu žodžiu tai apibūdinti. Natūralu, kad vieni veiksmai yra labiau skaldantys, kiti – labiau vienijantys, tačiau pastaraisiais mėnesiais visgi kai kurie pasisakymai, kai kurios iniciatyvos nėra vienijančios“, – sakė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.