Lietuvoje

2021.06.23 07:01

Audringi orai prieš Joninių naktį – laukiama dienos šilumos rekordo, o su lietumi gali iškristi ir kruša

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.23 07:01

Trečiadienį kaitra Lietuvoje tęsis ir temperatūra dar daugelyje rajonų kils virš 30 laipsnių. Be to, numatoma audringa diena – kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Paulius Starkus, tikimasi šilumos rekordo, o popietę sulauksime lietaus, perkūnijos ir netgi krušos. Joninių naktis bus ramesnė ir lauks šilti, bet kiek tvankūs orai.

Anot sinoptiko, žvelgiant į įstoriją birželio 23-ioji įprastai yra gana vėsi diena, o pati aukščiausia temperatūra užfiksuota 1964 m. – tuomet buvo 30,6 laipsniai šilumos. P. Starkus nurodo, kad trečiadienį laukiama šios dienos temperatūros rekordo pagerinimo.

Trečiadienį rytinėje šalies pusėje šilčiausia temperatūra prognozuojama iki 33 laipsnių. Tačiau šalies vakaruose bus kiek vėsiau – ten temperatūra turėtų kilti iki 30 laipsnių šilumos, o prie jūros padvelks dar didesne gaiva ir laukiama 23–25 laipsnių šiluma.

„Popietė gali būti visai audringa“, – sako sinoptikas.

Pasak jo, trečiadienio popietę pradės formuotis gana intensyvūs, trumpi lietūs įvairiuose regionuose, ypač rytų Lietuvoje. Gali pasigirsti ir perkūnija, o per ją tikėtini dar ir stipresni vėjo gūsiai. Sinoptikas nurodo, jog galima net ir kruša.

Joninių naktį prireiks skėčių. Ypač pirmoje nakties pusėje laukiami trumpi lietūs, kuriuos lydės perkūnija ir vėjo sustiprėjimas. Vėliau, artėjant rytui, debesys turėtų pradėti sklaidytis. Visgi, bus šilta ir gana tvanki naktis. Numatoma 16–21 laipsnių temperatūra.

Nuo ketvirtadienio kaitra jau po truputį pradės trauktis. Trumpi lietūs dar numatomi, ypač rytiniuose rajonuose. Vakariniuose rajonuose, anot sinoptiko, turėtų išlikti sausa. Su lietumi taip pat tikėtina perkūnija, vėjo sustiprėjimai.

Visgi, nors kaitra pamažu atslūgs, tačiau temperatūra ketvirtadienį dar laikysis aukštai – 25–27 laipsniai vakariniuose rajonuose, 29–30 laipsniai šalies rytuose. Tik pajūryje jausis gaiva – numatoma 22–24 laipsniai šilumos.

Daugiau apie orus – specialioje LRT.lt skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.