Lietuvoje

2021.06.22 15:41

Blinkevičiūtė džiaugiasi prezidento įvertinimu: sakė, kad esame vienintelė kairioji partija Lietuvoje

Benas Brunalas, ELTA2021.06.22 15:41

Gegužę Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke išrinkta europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė po antradienį vykusio vizito pas prezidentą Gitaną Nausėdą džiaugiasi ne tik pozityviu susitikimu, bet ir tuo, kad šalies vadovas, pasak jos, LSDP laiko vienintele kairiąja partija Lietuvoje.

„Prezidentas tikrai pabrėžė, kad mes esame vienintelė kairioji partija Lietuvoje ir tai, man atrodo, yra labai svarbu“, – po susitikimo su G. Nausėda Eltai sakė V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratė teigė, kad antradienį viešėdama pas G. Nausėdą daugiausiai kalbėjo socialinės nelygybės ir atskirties mažinimo temomis.

„Tikslas buvo aptarti socialinę politiką, kaip gyvena mūsų žmonės, ką būtų galima dar padaryti, kad žmonių gyvenimo kokybė gerėtų“, – tvirtino LSDP pirmininkė.

Pasak jos, kalbėta ir apie būtinybę sparčiau didinti pensijas, kad reikia daugiau dėmesio skirti žmonėms su negalia, kad būtina dar daugiau investuoti į šeimas, kurios augina vaikus.

„Svarbu, kad dabartinė valdžia nepamirštų fiksuotų išmokų, kurios yra skiriamos vaikams, pavyzdžiui, išmoka gimus vaikui. Ji daugelį metų neindeksuojama“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

LGBT problemoms ir Partnerystės įstatymui laiko beveik neskyrė

Tuo tarpu pastaruoju metu visuomenėje daug diskusijų keliantys Partnerystės įstatymo klausimai ar konkrečiai LGBT bendruomenės problemos, socialdemokratės teigimu, susitikimo nebuvo iš esmės paliestos.

„Mes konkrečiai apie tai nekalbėjome, mes kalbėjome apie socialines grupes: pensininkus, neįgaliuosius, daug dėmesio skyrėme vaikams, šeimų garantijoms. Tarėmės, kaip reikėtų daugiau investuoti ir padėti toms šeimoms, kurios augina vaikus“, – sakė politikė.

V. Blinkevičiūtės teigimu, su prezidentu tik trumpai apsikeista pozicijomis dėl Seimo pritarimo nesulaukusio Partnerystės įstatymo.

„Šiek tiek apsikeitėme nuomonėmis dėl Partnerystės įstatymo projekto. Kad nepavyko pasiekti tokio sprendimo Seime ir ieškosime būdų, kaip ateityje išspręsti šį klausimą. Tokia nuomone mes apsikeitėme“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Pastaruoju metu tiek prezidentas G. Nausėda, tiek Seimo socialdemokratai susilaukė kritikos dėl užimtos laikysenos Partnerystės įstatymo iniciatyvos klausimu.

Šalies vadovas kritikuojamas, kad neišsako savo aiškios pozicijos dėl Partnerystės įstatymo ir, kad Prezidentūra reiškia palaikymą šios iniciatyvos oponentams. Tuo tarpu socialdemokratai kritikos susilaukė po to, kai 5 iš 11 Seime esančių LSDP frakcijos narių pateikimo stadijoje nepalaikė lyčiai neutralios Partnerystės įstatymo projekto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.