Lietuvoje

2021.06.22 20:58

Ukmergei netenka išpilti vakcinų likučių: kam nors neatėjus skambinama bet kam, kad tik būtų sunaudotos dozės

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.06.22 20:58

Kai kurios savivaldybės skelbia, kad žmonės vangiau eina vakcinuotis nuo COVID-19, tačiau Ukmergės rajonas tikina, kad čia taip nėra. Tiesa, bene viena iš keturių vakcinų būna suleista iš kito rajono esančiam žmogui. Savivaldybės atstovas teigė, kad kam nors neatėjus skiepytis skambinama kone bet kam, kad tik nereikėtų išpilti vakcinos dozės.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas teigė, kad per parą rajone paskiepijama apie 400 gyventojų. Anot jo, Ukmergės miesto stadiono sporto salėje įsikūręs vakcinavimo centras per dieną iš viso galėtų suleisti 600 vakcinų.

Remiantis Statistikos departamento informacija, Ukmergės rajone visiškai paskiepyta 33,7 proc. gyventojų. Pirmą dozę praėjusią parą gavo 170 žmonių, antrąją – 94.

D. Varnas minėjo, kad žmonės noriai eina ir atsiraitoja rankovę, eilių nesusidaro, tiesa, kartais įtaką skiepijimui daro laisvos vakcinos vardas. Nors dabar noriau imama ir „AstraZenecos“ vakcina, daugiau renkamasi „Janssen“, nes nereikia du kartus skiepytis. Pašnekovo teigimu, vakcinų išpilti netenka.

„Mes darome taip: jeigu iš vienos ampulės išeina šešios dozės, registruojame taip, kad būtų tie šeši. Kai lieka paskutinė valanda iki vakcinavimo pabaigos ir matome, kad kas nors neateina likus pusvalandžiui, imame skambinėti bet kam: pažįstamiems, nepažįstamiems – kas kokį telefoną turi, tam, kad ateitų susileisti paskutinės vakcinos dozės“, – aiškino D. Varnas.

Tai, jo teigimu, pasiteisina ir pavyksta žmones prisikviesti. Be to, buvo bendradarbiaujama su rajone veikiančiomis įmonėmis, kad šios siųstų darbuotojus skiepytis.

„Visi surašydavo, kokia vakcina nori skiepytis, leidome pasirinkti kaip pageidavimų koncerte. Sudėliodavome laikus, kartais važiuodavome į vietą skiepyti“, – sakė pašnekovas ir pridūrė, kad labai daug žmonių talkina vakcinuojant ukmergiškius.

Nuo praėjusios savaitės „Pfizer“ vakcina galima skiepyti 12–15 metų vaikus. Ukmergės rajono savivaldybės teigimu, iki šiol nuo COVID-19 vakcinuota 20 paauglių.

Tačiau skiepijami gyventojai ir iš kitų rajonų. D. Varnas minėjo, kad Ukmergės rajone jau sunaudota per 20 tūkst. vakcinų, tačiau, Statistikos departamento duomenimis, sunaudota 14,8 tūkst. vakcinų. Skiepo į Ukmergę važiavo ir uteniškiai, ir netgi vilniečiai, ir įmonių darbuotojai, kurie nedirba Ukmergėje, bet turi padalinį čia. Vyko ir „Rokiškio sūrio“ darbuotojai, nors ne visi yra iš šio rajono.

Kuo Ukmergė patraukli skiepų turizmui? D. Varno teigimu, kol vienose savivaldybėse dar buvo skiepijami tam tikros amžiaus grupės gyventojai, Ukmergėje jau buvo galima leisti kartelę. Be to, pasinaudota išimtimi paskiepyti didesnėse bendrovėse dirbančius žmones. Žmonių antplūdis buvo ir atvykus Kraujo centrui, kuris kelias valandas skiepijo visus norinčiuosius.

„Pradėjome skiepyti nuo 9.10 val. o jau nuo 6.30 val. buvo didžiulė eilė laukiančiųjų. Iš kitų rajonų atvažiuodavo, buvo rusakalbių, užsieniečių. Skiepijosi būtent „Janssen“ vakcina, matyt, dėl galimybių paso arba keliavimo“, – kalbėjo D. Varnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.