Lietuvoje

2016.07.26 19:46

Turistams Vilniaus gatvėse nepasiklysti padeda savanoriai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.26 19:46

Visą vasarą Vilniaus gatvėse galima išvysti jaunuolius, apsirengusius ryškiomis žaliomis liemenėmis, siūlančius pagalbą turistams ir dalijančius Vilniaus žemėlapius. Tai – Vilniaus turizmo savanoriai. 

Turėdami laisvo laiko jie bendrauja su miesto svečiais taip ne tik plėsdami akiratį, bet ir formuodami gerą Vilniaus įvaizdį. Tai puikus būdas turiningai praleisti vasarą, susipažinti su naujais žmonėmis ar patobulinti užsienio kalbų mokėjimą.

„Tiesiog noriu bendrauti su žmonėmis ir kalbėti angliškai. Taip pat visada yra labai smagu, nes atvykę žmonės iš kitų šalių į Vilnių dažnai yra labai geros nuotaikos, puikiai nusiteikę ir yra smagu jiems padėti“, – pasakoja savanoris Giedrius Mickevičius.

Kiekvienais metais Vilnius sudomina vis daugiau turistų, o vasarą jų čia atvyksta dvigubai, kartais net trigubai daugiau negu šaltuoju metų laiku. Šių metų birželį vien Vilniaus informacijos centruose apsilankė daugiau nei 10 tūkst. miesto svečių, todėl savanoriams darbo tikrai netrūksta. 

Jaunuoliai tikina, kad blogai nusiteikusių atvykėlių nepasitaiko, todėl dirbti visada smagu, o vienintelis sunkumas, su kuriuo susiduria – rasti gatvę ar restoraną, kurio patys nežino.

Daugiau apie savanorius – reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.