Lietuvoje

2021.06.22 11:39

Šimonytė pritartų finansinėms sankcijoms už nelankomus parlamentarų posėdžius

Benas Brunalas, ELTA2021.06.22 11:39

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad būtų teisinga, jei parlamentarams būtų nustatytos finansinės sankcijos už nelankomus posėdžius.

„Manau, kad čia yra teisingas sprendimas, nes tikrai manau, kad žmones piktina tai, jog, svarstant kartais ir svarbius klausimus, Seimo narių salėje tarsi nebūna tiek, kiek jų turėtų būti“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

„Žinoma, kartais tam būna labai aiškios priežastys, nes yra Vyriausybės nariai, yra komandiruotės, ypač COVID-19 laikinai pasitraukus. Tikrai nebus taip, kad visi Seimo nariai sėdės savo suoluose kaip kokioje mokykloje, bet manau, kad Seimo narys turi įvertinti savo darbą, kurį ateina dirbti. Ir kada yra plenariniai posėdžiai ir ypač komitetų posėdžiai, kur yra pagrindinis Seimo narių darbas, manau, kad galėtų būti „neigiama paskata“ posėdžius lankyti tvarkingai“, – teigė I. Šimonytė.

Seime svarstomame projekte dėl parlamentarų darbo sąlygų siūloma, kad Seimo nariui, be pateisinamos priežasties nedalyvavusiam iš anksto paskelbtame plenariniame, komiteto, komisijos posėdyje, darbo užmokestis būtų mažinamas 5 proc. už kiekvieną praleistą posėdį.

Įstatyme numatyta reglamentuoti Seimo narių darbo sąlygas, aprūpinimą būstu, darbo ir poilsio laiką, su parlamentine veikla susijusių išlaidų apmokėjimą, kūrybinę veiklą ir netgi kratos atlikimo tvarką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.