Lietuvoje

2021.06.22 11:01

Šimonytė apie Puidoko pareiškimus: tai yra Sirijaus naujienų agentūra

atnaujinta 11.25
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.22 11:01

Premjerė Ingrida Šimonytė neigia dariusi spaudimą teisėsaugai ikiteisminiame tyrime, kuriame pareikšti įtarimai parlamentaro Mindaugo Puidoko padėjėjui Kęstučiui Motiečiui.

„Čia turbūt yra Sirijaus naujienų agentūra. Neturiu rimto komentaro. Absurdas“, – antradienį žurnalistams sakė I. Šimonytė, paprašyta pakomentuoti M. Puidoko teiginius, kad ji esą daro spaudimą teisėsaugai.

Ji teigė niekada nesikišusi į ikiteisminį tyrimą, nedariusi jokio spaudimo teisėsaugai.

„Nesu kalbėjusi apie šitą bylą su niekuo iš teisėsaugos institucijų. Apie ją žinau gana nedaug, galiu numanyti iš teisės aktų, kurie buvo priimti ar yra svarstomi, apie kokias aplinkybes galbūt buvo kalba, bet net Matas Maldeikis nėra man detalių pasakojęs, todėl kad nelabai gali tą daryti, ir aš visiškai gerbiu Baudžiamąjį kodeksą, ir tikrai niekada nesikiščiau į konkrečios bylos nagrinėjimą“, – komentavo I. Šimonytė.

Puidokas nesutinka su STT išvadomis: su manim elgėsi kaip su nusikaltėliu, pareigūnas lydėjo ir į tualetą

Premjerė M. Puidoko pareiškimus apie neva jos daromą spaudimą teisėsaugai dėl tyrimo pavadino šmeižtu.

„Tai vertinu kaip šmeižtą. Jeigu tai buvo pasakyta viešai, pagalvosiu, ką su tuo daryti“, – pabrėžė I. Šimonytė.

M. Puidokas tikina, kad premjerė I. Šimonytė savo viešais pareiškimais daro spaudimą teisėsaugai.

„Premjerė I. Šimonytė atvirai daro spaudimą STT ir teisėsaugai savo viešais pasisakymais medijose, tad nesistebiu dėl taip skubiai užbaigto ir skubotai paskelbto tyrimo rezultato. Premjerė apie ikiteisminio tyrimo eigą, veiksmų rezultatus sako netiesą – realybėje sutrukdytas mano, kaip Seimo nario, veiklos integralumas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė M. Puidokas.

STT, gavusi Seimo nario M. Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kaip jau minėta anksčiau, įtarimai papirkimu ir prekyba poveikiu pareikšti Seimo nario M. Puidoko padėjėjui K. Motiečiui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. Motiečius Seimo patalpose pasiūlė Seimo nariui M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, tuo, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ir (ar) atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas.

M. Puidokas teigė, kad Seime, kai STT atliko kratą jo kabinete, jis patyrė pareigūnų smurtą. STT tvirtino, kad parlamentaras nesutiko pareigūnams atiduoti ikiteisminiam tyrimui reikšmingų daiktų, tai yra mobiliojo ryšio aparatų, tad juos reikėjo paimti jėga. Per vidinį STT tyrimą nustatyta, kad pareigūnai atlikdami kratą parlamentaro kabinete veikė teisėtai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.