Lietuvoje

2021.06.22 10:05

Puidokas kritikuoja STT išvadą: matau Baltarusiją ar Šiaurės Korėją primenančius veiksmus

atnaujinta 11.15
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.22 10:05

Seimo narys, „darbiečių“ atstovas Mindaugas Puidokas pareiškė nepritariantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vidinio tyrimo išvadai, kuria jie nutarė, kad STT pareigūnai, atlikdami kratą parlamentaro kabinete, veikė teisėtai.

M. Puidokas antradienį žurnalistams Seime sakė, kad yra sekamas daug metų, nes esą priešinasi visuomenei nenaudingiems sprendimams. Dėl to, pasak parlamentaro, jau ne kartą pasikėsinta į jo gyvybę.

„Per mano darbo laikotarpį Seime galėjau netekti gyvybės kelis kartus. Pirmą kartą stovėjimo aikštelėje buvo įplėšta padanga ir parengta sprogimui greitkelyje. Tada kviečiau policiją, bet dirbta profesionaliai. Prieš pusmetį atsukti visi priekinio rato varžtai. Tada su patarėja Loreta važiavau į Seimą greitkeliu, turėjome baigti kelionę griovyje. Tik Dievas išsaugojo gyvybę abu kartus“, – pasakojo M. Puidokas.

Jis neslėpė nepritariantis STT išvadai, kad kratą jo kabinete atlikę pareigūnai veikė teisėtai.

„Savo atveju matau Baltarusiją ar Šiaurės Korėją primenančius veiksmus, matau politinį susidorojimą su aktyviu opozicijos narius, kuris niekuo nėra kaltinamas. Matau daug klastos, melo ir apgaulės.

Puidokas nesutinka su STT išvadomis: su manim elgėsi kaip su nusikaltėliu, pareigūnas lydėjo ir į tualetą

Ateiti STT į Seimą ir nefilmuoti, kai tiek veiksmų darai apgaule, tai – nenorėti skaidrumo ir viešumo. Kovosiu visomis teisinėmis priemonėmis, pasitikiu savo advokatais. Noriu tikėti, kad Lietuvoje vis dar galioja nekaltumo prezumpcija“, – dėstė M. Puidokas.

STT praėjusią savaitę pranešė, kad atlikus vidinį tyrimą, nustatyta, jog kratą M. Puidoko kabinete atlikę pareigūnai veikė teisėtai. STT teigia, kad atlikti M. Puidoko asmens kratą nutarė po to, kai šis atsisakė pateikti savo mobiliuosius telefonus, o pasislėpęs tualete iš mobiliojo ryšio priemonių galėjo trinti tyrimui svarbius duomenis. Pareigūnai tikina, kad M. Puidokas nepakluso jų reikalavimams, tad teko prieš jį panaudoti jėgą. Pats parlamentaras aiškino patyręs STT pareigūnų smurtą.

Antradienį M. Puidokas žurnalistams sakė, kad STT su juo elgėsi kaip su nusikaltėliu, bandė pažeminti jo orumą.

„Su manimi nuo pat pradžių elgėsi kaip su niekingu nusikaltėliu – net į tualetą jokio procesinio statuso procese neturinčiam žmogui norėjo neleisti nueiti. Mane į jį lydėjo STT agentas bei aiškiai girdėjo, ką aš porą minučių ten veikiau. [...] Tai yra žmogaus orumas žeminimas, tyčiojimasis, bandymas mane palaužti morališkai tokiomis apgalvotomis STT viešųjų ryšių akcijomis. Po tualeto galėjau visai negrįžti į savo kabinetą ar sėdėti jame užsidaręs pusvalandį. Jaučiausi teisus, dėl elgiausi maksimaliai skaidriai, norėjau sulaukti advokato ir įrodyti savo teisumą STT agentams. Tad grįžau į kabinetą, bet jame sulaukiau smurto“, – savo įvykių versiją pasakojo M. Puidokas.

Jis neigė tualete galėjęs ištrinti iš mobiliųjų telefono aparatų ikiteisminiam tyrimui reikšmingą informaciją.

„Kaip galėjau ką nors trinti, jeigu nežinojau, apie ką tyrimas?“, – klausė parlamentaras.

M. Puidokas tikino, kad premjerė Ingrida Šimonytė, komentuodama ikiteisminį tyrimą, daro spaudimą teisėsaugai.

„Tad nesistebiu dėl taip skubiai užbaigto ir skubotai paskelbto tyrimo rezultato“, – apie STT išvadą kalbėjo M. Puidokas.

Jis tikino, kad dėl visų šių aplinkybių neskuba paviešinti vaizdo įrašo, kurį pats darė STT kratos pas jį kabinete metu. Pasak M. Puidoko, šis vaizdo įrašas bus paviešintas, kai jis „matys tame prasmę“.

STT kratą M. Puidoko kabinete atliko vykdydama tyrimą dėl galimos korupcijos. Vykstant šiam tyrimui, įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu buvo pateikti M. Puidoko padėjėjui Kęstučiui Motiečiui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkuose
2021.08.05 09:02

Per praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 321 migrantas

atnaujinta 11.37
„Vilnius Burger Fest 2021“
COVID-19 TRUMPAI