Lietuvoje

2021.06.22 09:36

Pasienyje su Baltarusija sulaikyti dar 58 migrantai

LRT.lt2021.06.22 09:36

Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių rajone – vieną. Iš viso sulaikyti 58 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 54 gali būti Irako piliečiai, 4 – Šri Lankos. Visi jie Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio.

Pirmadienio popietę VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Ignalinos rajono Vosiūnų kaimu užklupo ką tik iš Baltarusijos sieną pažeidusių 12 neteisėtų migrantų. Beveik visi užsieniečiai turėjo Irako pilietybę patvirtinančius dokumentus ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Antradienį po vidurnakčio tos pačios rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnai Ignalinos rajono Strilungių kaimo prieigose sulaikė sieną su Baltarusija pažeidusius 42 neteisėtus migrantus. Jie dokumentų neturėjo, prisistatė Irako piliečiais ir taip pat pasiprašė prieglobsčio.

Dar vieną iš Baltarusijos atėjusių užsieniečių grupę antradienį paryčiais sulaikė VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių pasienio užkardos pareigūnai. Dokumentų neturėję ir Šri Lankos piliečiais prisistatę asmenys įkliuvo perėję sieną ties Švenčionių rajono Naujojo Janavo kaimu. Jie irgi pasiprašė prieglobsčio.

Visiems 58 sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo jie yra izoliuoti VSAT padaliniuose. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai.

Pastaruoju metu Ignalinos rajonas tapo vieta, per kurią dažniausiai bando keliauti neteisėtai iš Baltarusijos sieną kertantys migrantai. Per pastarąsias kiek daugiau kaip dvi savaites prie sienos šio rajono ribose VSAT pareigūnai sulaikė net 14 tokių užsieniečių grupių, iš viso 192 asmenis.

Iš viso šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 498 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra šešis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius. Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausiai yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 323. Taip pat sulaikyti 46 Irano, 42 Sirijos, 39 Baltarusijos, 13 Rusijos, 11 Turkijos, 10 Šri Lankos, 6 Tadžikistano, 3 Afganistano, po 2 Jemeno ir Egipto bei 1 Somalio piliečiai ar jais prisistatę asmenys.

Pastaruoju metu labai išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.