Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.26 13:43

Mokytojų laikinai neįtrauks į darbo užmokesčio sistemą

LRT.lt 2016.07.26 13:43

Antradienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ministerijoje susitiko su penkių švietimo profsąjungų atstovais aptarti rengiamas įstatymo pataisas, kurios suvienodintų biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo sistemą. Sutarta laikinai neįtraukti pedagogų į Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektu numatomą darbo užmokesčio sistemą.

Tai leis visų pirma, užbaigti pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programą, antra, per tą laiką atsiras galimybė ir paskata sutvarkyti švietimo srities įstatyminę bazę, teigiama ministerijos pranešime spaudai. Profsąjungų atstovai išsakė daug kritikos dėl mokytojų darbo reglamentavimo, laiko apskaitos, vertinimo tvarkos nebuvimo, mokinio krepšelio sistemos.

„Suprantu, kas kelia nerimą mokytojų atstovams, ne vien kaip socialinės apsaugos ir darbo ministrė, bet ir kaip ne vienerius metus pedagoginį darbą dirbęs žmogus. Išryškėjusi problema turi būti sprendžiama kompleksiškai, – įtraukti pedagogus į bendrą darbo užmokesčio skaičiavimo sistemą, kaip ir kitus biudžetinės srities darbuotojus, turėtume tada, kai į švietimo srities teisės aktus jau bus įtrauktos nuostatos dėl pedagogų darbo vertinimo, pareiginių aprašų, užmokesčio ir t. t.“, – sakė ministrė A. Pabedinskienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektą rengia po to, kai Konstitucinis Teismas paskelbė, kad vyriausybės nutarimas, kuriuo reglamentuojama pedagogų ir kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka, prieštarauja Konstitucijai, nes ši tvarka turi būti nustatyta įstatymu. Šiam projektui buvo pritarta vyriausybės strateginiame komitete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi