Lietuvoje

2021.06.22 09:21

Prezidentūra apie juodžiausią scenarijų: nebūtinai 10 tūkst. migrantų per dieną yra lubos

Benas Brunalas, ELTA2021.06.22 09:21

Prezidentūra tvirtina, kad per dieną 10 tūkst. migrantų, neteisėtai kertančių Lietuvos ir Baltarusijos sieną, nebūtinai yra juodžiausias scenarijus, kuris gali ištikti valstybę. Šalies vadovo vyriausiosios patarėjos Astos Skaisgirytės teigimu, dar ne tokie seni migrantų krizės Europoje pavyzdžiai rodo, kad galima kalbėti ir apie kur kas aukštesnes lubas, nei pirmadienį įvardino vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, pristatydama tris neteisėtos migracijos iš Baltarusijos scenarijus. 

„Lubos turbūt yra ir dar aukščiau, nes, jeigu prisimintume migrantų krizę, kuri buvo ištikusi Europos Sąjungą apie 2015–2016 metus, kai migrantai masiškai plūdo iš Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų, tuomet šalys priiminėdavo ir daugiau nei po 10 tūkst. per dieną. Tokia situacija, bent jau teoriškai, yra įmanoma“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė A. Skaisgirytė, pažymėdama, kad svarbu pasiruošti visiems galimiems scenarijams.

„Nori geriausio, tai ruoškis blogiausiam. Labai gerai, kad vidaus reikalų ministrė modeliuoja įvairias situacijas ir reikia tam būti pasiruošus, net jei tikrovėje tas modelis ir neįvyks“, – sakė ji.

Po pirmadienį vykusios Valstybės gynimo tarybos (VGT) ministrė A. Bilotaitė pristatė tris migrantų srautų valdymo scenarijus, kuriuose pažymėta, kad Lietuvą gali pasiekti nuo 500 iki 10000 pabėgėlių per parą.

Pritaria tvoros su Baltarusija idėjai

Kartu prezidento patarėja užsiminė palankiai vertinanti idėją pasienyje su Baltarusija statyti tvorą. Apie būtinybę pasienyje su Baltarusija statyti fizinį barjerą diskutuojama jau kelinta savaitė.

„Kažkoks fizinis ženklas, kad čia yra tvora, turbūt yra reikalingas, kai kalbame apie išorinę Europos Sąjungos sieną. Tokių tvorų mes neįsivaizduojame, kad gali būti tarp ES šalių. Pavyzdžiui, su Latvija ir Lenkija, kadangi tai mūsų vidaus rinka, yra bendra Šengeno erdvė. Tačiau su išore... Taip, kaip, kad yra fizinis ženklas mūsų pasienyje su Rusija, taip jis galėtų būti ir su Baltarusija“, – sakė A. Skaisgirytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.