captcha

Jūsų klausimas priimtas

Socialinę atskirtį mažina sutelktos pastangos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Ukmergės rajone, Tulpiakiemio kaime, kur susitiko su vietos bendruomene ir apžiūrėjo neseniai atidarytą vaikų dienos centrą, kalbėjosi su priklausomybių kamuojamomis motinoms apie galimybes įveikti šią bėdą. Šalies vadovė taip pat dalyvavo pasitarime su rajono savivaldybės, nevyriausybinių organizacijų atstovais, kampanijos „Už saugią Lietuvą" ambasadoriais, kitais specialistais, kur aptarė socialinio saugumo padėtį rajone bei priemones, siekiant mažinti socialinės rizikos šeimų skaičių ir užtikrinti jose augančių vaikų saugumą, pagalbą gydantis nuo priklausomybių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Prieš tris mėnesius duris atvėręs Tulpiakiemio vaikų dienos centras – geriausias įrodymas, kad geri darbai gali prasidėti nuo vieno neabejingo žmogaus. Per trumpą laiką įgyvendinta idėja jau duoda rezultatų – dešimčių žmonių gyvenimas čia ėmė keistis, socialinės rizikos zonoje atsidūrę žmonės ir vaikai pajuto, kad jie kažkam rūpi“, – sakė prezidentė.

Šiuo metu Tulpiakiemio dienos centras tapo pagrindine erdve kaime augantiems vaikams, jame gyvenimą iš naujo bando kurti ir jų mamos. Centro kūrėjų planuose – steigti moterų krizių centrą, teikti psichologo konsultacijas. Pagalbą centrui pažadėjo ir savivaldybė, ir privatūs rėmėjai.


Šalies vadovės teigimu, socialinei atskirčiai mažinti neužtenka vien tik socialinių darbuotojų. Būtinos pačios bendruomenės pastangos susivienyti ir turėti bendrą tikslą – norą keistis patiems ir keisti artimiausių žmonių gyvenimus. Jautrumas žmogui, bendras susitelkimas, iniciatyva, net tokiame skauduliu virtusiame kaime gali daryti stebuklus.

Prezidentė susitikime pabrėžė, kad panašios gyvenvietės visoje šalyje reikalauja ypatingo savivaldybių vadovų dėmesio. Socialinės rizikos šeimose auga apie 19 tūkst. Lietuvos vaikų, todėl savivaldybėms būtina turėti aiškią strategiją, kaip spręsti socialinės atskirties problemas ir realiai pasirūpinti šeimomis bei vaikais. Būtina teikti realius šeimos poreikius atitinkančias paslaugas, plėsti socialinių ir psichologinių paslaugų spektrą, skatinti savanorystę, įsileisti NVO, suteikti normalius įrankius ir žinias socialiniams darbuotojams. Norint sumažinti socialinių problemų – tai neatidėliotini ir būtini žingsniai.

Šalies vadovė į Tulpiakiemį nuvyko gavusi laišką iš balandžio mėnesį čia įkurto vaikų dienos centro, prašantį kartu su kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais padėti šiame kaime gyvenantiems vaikams. Siesikų seniūnija, kurioje yra Tulpiakiemio kaimas, išsiskiria kaip itin sudėtinga seniūnija Ukmergės rajone. Didelė koncentracija socialinės rizikos šeimų, jose auga net 39 iš 50 Tulpiakiemyje gyvenančių vaikų, daug miestelio gyventojų kenčia nuo priklausomybių.

Prezidentė padėkojo dienos centro įkūrėjai ir direktorei Vilmai Šidlauskienei už iniciatyvą ir įteikė kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ženklelius.

Prie prezidentės inicijuotos kampanijos per 3 mėnesius prisijungė jau 170 socialinių iniciatyvų, kurios padeda mažinti priklausomybes, skurdą, stabdo smurtą artimoje aplinkoje, patyčias, skatina vaikų globą šeimose, padeda sunkumus, emocines krizes išgyvenantiems žmonėms, mažina atskirtį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...