captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tyrimo komisija dėl V. Gapšio neliečiamybės kitą savaitę rinksis į posėdį

Parlamentarui „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui atsisakant Seimo nario mandato Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija, sprendžianti jo teisinės neliečiamybės klausimą, kitą savaitę vis tiek rinksis į posėdį priimti formalaus sprendimo, sako šios komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Politikas teigė manąs, kad Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija, sprendžianti dėl V. Gapšio teisinės neliečiamybės, neturėtų toliau tirti šios istorijos, tačiau formalų sprendimą priimti būtina.

„Kitą trečiadienį esame suplanavę susirinkti ir formalumai lieka – turime Seimo nutarimą, kad komisiją darbą tęsia, turime kažkokią vieną ar kitą išvadą ruošti. Net ir tokią išvadą turime Seimui paruošti, kad komisija siūlo nutraukti tyrimą dėl to, kad V. Gapšys atsisakė Seimo nario (mandato, – ELTA), jis turi būti formalus ir mes turime pateikti Seimui“, – Eltai sakė K. Komskis.

V. Gapšio pasitraukimą iš Seimo valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas vadino teisingu, bet pavėluotu žingsniu.

„Bet kokiu atveju, aišku, jis yra pavėluotas, nes vis vien akivaizdžiai matyti, kad sukūrė dar daugiau visokių prielaidų, kalbų ir tikrai nepridėjo nei jam pliusų, nei apskritai Seimui, nes mesti kaltinimai buvo ne tik jam, bet ir Darbo partijai. (...) Ką išgirdome iš J. Lauciaus (prokuroro Justo Lauciaus, – ELTA), visgi tyrimas turėtų būti kitoks – ne šitos komisijos, bet kitos, turėtų aiškintis, kas ten yra ir kaip ten buvo“, – manė K. Komskis.

ELTA primena, kad pirmadienį vykusiame Darbo partijos tarybos posėdyje parlamentaras V. Gapšys pranešė atsisakantis Seimo nario mandato. Vyriausiajai rinkimų komisijai pareiškimą apie savo mandato atsisakymą V. Gapšys ketina įteikti šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje. Tiesa, politikas liks „darbiečių“ rinkimų štabo vadovu ir su jais eis į rinkimus – V. Gapšys Darbo partijos sąraše įrašytas trečiuoju numeriu.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis V. Gapšio teisinę neliečiamybę Seimo prašė naikinti esant įtarimams, kad jis „už teisėtą veikimą, vykdant įgaliojimus dviejų koncernui „MG Baltic“ palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir kitų naudai pažadėjo, susitarė priimti ir priėmė 25 tūkst. eurų kyšį“. V. Gapšys tai neigia.

Seimas yra sudaręs laikinąją tyrimo komisiją, kuri iki šių metų rugsėjo 15 d. turėjo nuspręsti, ar patenkinti generalinio prokuroro E. Pašilio prašymą ir panaikinti Seimo nario V. Gapšio teisinę neliečiamybę. Komisijos pirmininku buvo paskirtas „tvarkietis“ K. Komskis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...