Lietuvoje

2021.06.21 15:51

Šimonytė apie tyrimą dėl Liškevičiaus: ar bus taip pat griežtai sureaguota ir dėl himno žodžių išniekinimo?

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.21 15:51

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė nenorinti komentuoti pradėto ikiteisminio tyrimo dėl menininko Dainiaus Liškevičiaus veiksmų. Vis dėlto ministrė pirmininkė tvirtino pastebėjusi, kad ir anksčiau menine raiška ne kartą buvo susidomėjusi teisėsauga.

LRT.lt skelbė, kad po to, kai per „Didįjį šeimų maršą“ buvo parodytas prieš 21 metus atliktas menininko D. Liškevičiaus atlikas videoperformansas „​Kliaksas / Restartas“, kurio metu menininkas trispalve nusišluosto savo veidą, išteptą šokoladu, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl valstybės simbolių išniekinimo.

Pirmadienį pranešta, kad dalis Lietuvos kultūros institucijų ir organizacijų, reaguodami į pradėtą tyrimą, kreipėsi į valstybės vadovus, teisėsaugą dėl grėsmės kultūros institucijų veikimui ir raiškos laisvei.

Šimonytė apie tyrimą dėl Liškevičiaus: ar bus taip pat sureaguota ir dėl himno žodžių išniekinimo?

I. Šimonytė teigė su kreipimusi dar nesusipažinusi. Ji tikino nenorinti komentuoti policijos pradėtą ikiteisminį tyrimą, tačiau ji stebėjosi, kad anksčiau būta ne kartą, kai menininkų pasirodymai sulaukdavo teisėsaugos dėmesio.

„Galima užduoti klausimą, ar bus lygiai taip pat griežti (policijos pareigūnai – LRT.lt) ir dėl himno žodžių išniekinimo kai kuriuose renginiuose. Bet čia jau aš šiek tiek ironizuoju. Tiesą sakant, policija turėtų aiškintis dėl savo motyvų pradėti ikiteisminį tyrimą.

Aš tikrai nenorėčiau veltis į kiekvieno ikiteisminio tyrimo pagrįstumą ir nepagrįstumą, tačiau manau, kad esame turėję tokių gana keistų patirčių ir praeityje, kai už iš esmės menininkų raišką atsakas būdavo nebūtinai pats adekvačiausias“, – pirmadienį sakė I. Šimonytė.

Po praėjusią savaitę prie parlamento rūmų vykusio „Didžiojo šeimų maršo“ atstovų mitingo socialiniuose tinkluose išplito šiame renginyje padarytas vaizdo įrašas, kuriame moteris bandė sugiedori Lietuvos himną, tačiau susipainiojo, pamiršo žodžius. Šis įrašas sukėlė aštrias diskusijas viešojoje erdvėje, buvo keliamas klausimas, ar tokiu būdu nėra tyčiajamasi iš valstybės himno.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.