Lietuvoje

2016.07.25 21:33

V. Gapšys atsisako mandato

BNS, DELFI.lt2016.07.25 21:33

Darbo partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas parlamentaras Vytautas Gapšys traukiasi iš Seimo, BNS patvirtino Darbo partijos atstovas Paulius Paulaitis.

Apie tokį sprendimą V. Gapšys pranešė Darbo partijos tarybos posėdyje pirmadienį.

„Esant nekaltam, kai tave užsipuola ir tave apkaltina kažkokias dalykais ir tuo bando pasinaudoti, pridengti kitus politinius oponentus, kitiems sudaryti geresnes sąlygas, kai bando tuo žeminti sąrašą, turbūt reikia duoti aiškų parodymą, kad tai yra visiškas absurdas, mes esame pasiruošę apsiginti visomis teisinėmis priemonėmis“, – žurnalistams po tarybos posėdžio savo sprendimo motyvus dėstė V. Gapšys.

Jis aiškino, jog sprendimą atsisakyti Seimo nario mandato priėmė tik dabar, nes nenorėjo sulaukti spekuliacijų, kad jo pasitraukimas iš parlamento anksčiau būtų tolygus slapstymuisi.

„Jei būčiau pasitraukęs iš karto, būtumėt sakę – bėgu, slepiuosi, dar kažką būtumėt sugalvoję. (...) Visi klausimai jūsų neigiami, gerų nėra klausimų. (...) Neturiu nieko ko paslėpti ir slėpti“, – tikino „darbietis“.

Jis kartu patvirtino, jog kandidatuos į Seimą trečiu numeriu Darbo partijos sąraše ir toliau vadovaus Darbo partijos rinkimų štabui.

Pareiškimą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl parlamentaro mandato atsisakymo V. Gapšys sakė pateiksiąs artimiausių kelių dienų bėgyje.

Jis teigė, jog įgijęs kandidato neliečiamybę taip pat žada jos atsisakyti. „Atsisakysiu visų neliečiamybių,“ – BNS teigė V. Gapšys.

Įtariamas paėmęs kyšį iš R. Kurlianskio

V. Gapšį prokurorai įtaria paėmus kyšį iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Seimas dar nėra priėmęs sprendimo dėl V. Gapšio neliečiamybės, kurią panaikinti prašo įtarimus norintys pareikšti prokurorai.

Generalinės prokuratūros teigimu, yra pagrįstų įtarimų, kad V. Gapšys „nuo praėjusių metų rugsėjo 28 dienos iki šių metų sausio 22 dienos Vilniuje vykusių susitikimų metu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui R.Kurlianskiui už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – už koncernui „MG Baltic“ palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, t. y. už įtaką Darbo partijos frakcijos nariams ir asmenišką balsavimą Seime svarstant Pelno mokesčio įstatymo pataisų projektą bei priimant Seimo nutarimą dėl kelio Vilnius-Utena projekto – tiesiogiai savo ir kitų naudai pažadėjo, susitarė priimti ir priėmė kyšį – 25 tūkst. eurų“.

Prokuratūros duomenimis, 25 tūkst. eurų kyšį parlamentaras gavo per politinės reklamos nuolaidas. Įtariama, kad vienu atveju tai atlikta per bendrovę, kuri buvo įgaliota atstovauti partijos interesams transliuojant per televiziją politinę partijos reklamą, suteikus 10 tūkst. eurų nuolaidą už dvejose šio koncerno valdomose televizijose transliuotą politinę reklamą. Dar 15 tūkst. eurų – per galbūt apsimestinę paramos sutartį tarp vienos viešosios įstaigos ir koncerno valdomos bendrovės.

V. Gapšys šiuos įtarimus iki šiol neigė ir sakė nematantis pagrindo dėl jų naikinti imunitetą.

Generalinės prokuratūros kontroliuojamame Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame tyrime dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu V.Gapšys apklaustas specialiuoju liudytoju. Jo neliečiamybę prokurorai siekia panaikinti, nes imunitetas neleidžia patraukti Seimo nario baudžiamojon atsakomybėn.

Tame pačiame ikiteisminiame tyrimai įtarimai dėl kyšininkavimo pateikti buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui ir eksparlamentarui Eligijui Masiuliui. Pastarasis taip pat yra atsisakęs Seimo nario mandato, teisėsauga jam jau pareiškė įtarimus dėl kyšininkavimo.

V. Uspaskichas ragino trauktis iš Seimo

Darbo partijos įkūrėjas ir buvęs ilgametis lyderis Viktoras Uspaskichas dar gegužę BNS sakė, jog tuo atveju, jeigu prokurorai kreiptųsi dėl parlamentaro V.Gapšio neliečiamybės panaikinimo, jis turėtų atsisakyti Seimo nario mandato ir stabdyti narystę partijoje.

„Prokuratūra turi pasakyti, kad jai trukdo V. Gapšio mandatas jį apklausti visavertiškai, jeigu taip pasakys, tai aš vietoj V. Gapšio traukčiausi iš Seimo ir sustabdyčiau partijoje savo narystę ir tiek“, – gegužę kalbėjo V.Uspaskichas.

Seimo statutas numato, kad po generalinio prokuroro pranešimo Seime sudaroma tyrimo komisija. Išklausiusi prokuratūros atstovą bei parlamentarą, kurio imunitetą prašoma panaikinti, komisija teikia Seimui rezoliucijos projektą su siūlymu, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą. Jei rezoliucijos projekte numatoma panaikinti Seimo nario imunitetą, jam priimti reikia ne mažiau kaip pusės Seimo narių balsų „už“, tai yra ne mažiau kaip 71.

V. Gapšys yra nuteistas kitoje vadinamojoje Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje. Apeliacinis teismas vasario mėnesį Darbo partijos įkūrėją Viktorą Uspaskichą, parlamentarą V. Gapšį  ir buvusią finansininkę Mariną Liutkevičienę pripažino kaltais dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, bet išteisino dėl sukčiavimo. V.Gapšiui skirta 3,6 tūkst. eurų bauda.

Partiją ves K. Daukšys

Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis nebus partijos kandidatų sąrašo daugiamandatėje apygardoje pirmuoju numeriu.

„V. Mazuronis pasirengęs užleisti vietą kitiems“, – žurnalistams prasidedant Darbo partijos tarybos posėdžiui sakė šios partijos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas.

Anksčiau V.Mazuronis buvo žadėjęs ,jog jei partija palaikys, jis pasiryžęs būti sąrašo lyderiu.

Darbo partijos sąrašą daugiamandatėje Seimo rinkimų apygardoje ves Seimo narys, „darbiečių“ frakcijos parlamente seniūnas Kęstutis Daukšys, pirmadienį nusprendė partijos taryba.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.