Lietuvoje

2021.06.21 10:21

Ministrų kabinetas atidėjo sprendimą dėl karantino atlaisvinimo per Jonines

atnaujinta 15.47
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.21 10:21

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo švelninti šiuo metu galiojantį karantino režimą, numatant tam tikras išimtis renginiams atvirose erdvėse bei konkrečiai Joninių šventei. Vis dėlto Vyriausybė pirmadienį po diskusijų nutarė atidėti sprendimą dėl karantino atlaisvinimų per Jonines.

„Kol kas sprendimo nėra, sprendimas bus priimtas rytoj ryte“, – pirmadienį, po Vyriausybės posėdžio, sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Penktadienį SAM registruotame nutarime siūlyta panaikinti reikalavimą atvirose erdvėse organizuojamus renginius stebėti tik iš sėdimų vietų. Ministerija taip pat siūlė panaikinti draudimą renginių metu prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas pasalaugas. Kartu SAM siūlė numatyti, kad 2021 m. birželio 23–24 d. atvirose erdvėse organizuojamiems renginiams netaikomas reikalavimas užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu.

Pasak premjerės I. Šimonytės, sprendimas dėl šių atlaisvinimų yra atidėtas, siekiant suredaguoti nutarimą ir jį iš anksto paskelbti.

„Pagrindinės problemos, kurios yra iškilusios renginių organizatoriams, yra elektroninė registracija į renginį ir sėdėjimas. [...] Manau, kad šias išlygas toms dviem dienoms galėsime padaryti rytoj“, – aiškino ministrė pirmininkė.

I. Šimonytė, paklausta apie galimą karantino pabaigą, pakartojo, kad birželis gali tapti paskutiniuoju karantino mėnesiu. Vis dėlto, anot jos, būtina atsižvelgti į koronaviruso atmainų grėsmę, tad, ar toliau Lietuvoje galios karantino režimas, ar bus paliktas ekstremalios situacijos režimas su tam tikrais apribojimais, dar bus sprendžiama.

„Akivaizdu, kad rizikų yra ir tų rizikų didinti, matyt, kad Vyriausybei nesinorės. Tai čia buvs epidemiologų užduotis pasiūlyti tuos apribojimus, kurių reikia, ir jeigu jie gali būti pasiūlyti visi, vadovaujantis Civilinės saugos įstatymu, kaip ekstremalios situacijos apribojimai, tuomet karantino, kaip žodžio, mes galėsime atsisakyti kuriam laikui. Norėčiau, kad visam laikui, bet garantuoti, deja, negaliu“, – komentavo premjerė.

LRT.lt primena, kad šiuo metu karantinas dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje yra pratęstas iki birželio 30 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.