Lietuvoje

2021.06.21 09:32

VU socialinių tinklų paskyroje – simbolinė žinutė: už lygias galimybes visiems ir visoms

atnaujinta 09.50
LRT.lt2021.06.21 09:32

Pirmadienį socialinėje erdvėje Vilniaus universitetas (VU) pasidalino trumpa simboline žinia – „VU – už lygias galimybes visiems ir visoms!“.

Taip skelbiama žinutė prie VU logotipo, kuris yra vaivorykštės spalvų fone.

„Didžiuojamės, jog mūsų bendruomenė – įvairi ir laisva išreikšti save bei savo pažiūras. Skatiname jos narius būti savimi ir nepamiršti, jog Vilniaus universitetas vertina kiekvieno žmogaus individualumą. Drauge su VU SA nuolat ieškome būdų priminti tai savo bendruomenės nariams bei narėms“, – rašoma žinutėje.

Kaip skelbiama VU žinutėje, lygių galimybių idėjos sklaidos universitetas siekia jau ne vienerius metus.

„Universitete patvirtintos Įvairovės ir lygių galimybių 2020-2025 metų strategijos vienas svarbiausių uždavinių – kurti antidiskriminacines priemones, skirtas mažinti tiesioginę bei netiesioginę diskriminaciją visais draudžiamais diskriminacijos pagrindais, puoselėti organizacijos kultūrą, kurioje įvairovė yra laikoma vertybe bei pagarbiai elgiamasi su kiekvienu ir kiekviena universiteto bendruomenės nariu ir nare“, – teigiama pranešime, kuriame taip pat pristatoma ir 2020-2025 strategija.

Universiteto atstovai rašo, jog tiki, kad augant visuomenės sąmoningumui, diskriminacijai ir patyčioms joje liks vis mažiau erdvės.

Rektoriaus patarėjas: tai pagarbos ženklas

VU universiteto rektoriaus patarėjas Paulius Gritėnas pasidžiaugė aukštosios mokyklos iniciatyva ir išreikštu palaikymu LGBT bendruomenei.

„Universitetas pažymi birželį kaip LGBT Pride mėnesį, simboliškai pakeisdamas fono spalvas. Tai pagarbos ženklas visiems Universiteto dėstytojams/dėstytojoms, studentams/studentėms ir darbuotojams/darbuotojoms, kurie vis dar neturi lygių teisių ir saugumo jausmo mūsų valstybėje“, – pažymi patarėjas.

Jo teigimu, šis VU simbolinis žingsnis siunčia garsią žinią – universitetas lygus visiems.

Kaip nurodo pats universitetas, remiantis Vilniaus universiteto 2018-2020 metų strateginiu veiklos planu, siekiant kurti bendruomenę motyvuojančias sąlygas darbuotojams ir studentams, įgyvendinamas strateginis projektas „Atvirumas lygybei ir įvairovei“. Jo tikslas – sukurti ilgalaikę VU įvairovės ir lygių galimybių strategiją ir įdiegti esmines jos nuostatas darbuotojų ir studentų atžvilgiu.

Taigi universitetas siekia puoselėti įvairovę bei užtikrinti lygias galimybes visiems, nepaisant jų lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos, šeiminės padėties, ketinimo turėti vaiką (vaikų) ar kitų diskriminacinių pagrindų.

Pasak aukštosios mokyklos pranešimo, universitete siekiama kurti ir užtikrinti tokią organizacinę kultūrą, kurioje visi jaustųsi saugūs, priimti, galėtų puoselėti savo individualumą ir realizuoti savo potencialą.

„Kiekvienas iš mūsų esame atsakingi, kad savo žodžiais ar veiksmais patys neprisidėtume prie priešiškos aplinkos specifiniam asmeniui ar grupei kūrimo“, – rašoma pranešime VU interneto tinklalapyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.