Lietuvoje

2021.06.21 06:54

Sinoptikai skelbia apie stichinę kaitrą – 34 laipsnių karštis dieną, o antradienį į šalį atslinks trumpos liūtys

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.21 06:54

Pirmadienį jau tris dienas šalyje karaliaujanti kaitra sinoptikų įvardijama kaip stichinė, LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Edita Gečaitė. Temperatūra dieną kils net iki 34 laipsnių karščio, o naktimis atsigaivinti nuo karščio taip pat nelabai pavyks, nes daug kur temperatūra išliks aukščiau 20 laipsnių. Tačiau jau antradienį į šalį atslinks trumpos, bet galingos liūtys.

Pirmadienį Lietuvoje bus mažai debesuota, sausa ir labai karšta. Temperatūra keliais laipsniais gali būti aukštesnė, nei buvo sekmadienį. Termometrai rodys 30–34 laipsnius karščio, tik kai kur, Kuršių nerijoje, gali būti apie 29 laipsnius.

Pirmadienis bus jau trečioji diena, kai daugelyje rajonų fiksuojama 30 ir daugiau laipsnių temperatūra, taigi nuo pirmadienio tą kaitrą sinoptikai laiko stichine.

E. Gečaitė sako, kad pirmadienis turėtų būti karščiausia diena kol kas, vėliau vasarą galbūt bus ir dar karštesnių dienų. Sekmadienį buvo įkaitę iki 33 laipsnių, o pirmadienį sinoptikai prognozuoja, kad temperatūra sieks jau 34 laipsnius.

Antradienio naktį atsikvėpti nuo karščio nelabai pavyks, temperatūra nekris labai žemai ir sieks 20–22 laipsnius, tik kai kur bus 18–19 laipsnių.

Antradienio dieną oras įkais iki 29ؘ–33 laipsnių, tačiau jau po pietų ims daugėti debesų, kai kur prapliups trumpos liūtys su perkūnija.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.