Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.25 13:25

Dėl šarvuočių pirkimo pasirašys rugpjūtį

BNS 2016.07.25 13:25

Sutarties dėl vokiškų pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ įsigijimo pasirašymo data nukeliama į rugpjūtį. Anksčiau planuota, kad sutartis bus pasirašyta liepos mėnesį.

Krašto apsaugos ministerija pirmadienį nurodė, kad sutarties pasirašymas nukeliamas, nes tarptautinė ginkluotės pirkimų organizacija, per kurią šarvuočius įsigyja Lietuva, neužbaigė Lietuvos integracijos į „Boxer“ programą.

„Sutartis bus pasirašyta po to, kai Lietuva bus integruota į „Boxer“ programą OCCAR organizacijoje, kuri šiuo metu dar vykdo derinimą su šešiomis valstybėmis dėl Lietuvos integracijos į „Boxer“ programą“, – rašoma ministerijos BNS pateiktame atsakyme.

„Vykdant pėstininkų kovos mašinų projektą buvo tikimasi, kad integracija bus baigta iki liepos mėnesio, bet dėl užtrukusių integracijos procedūrų pasirašymo data nukeliama į rugpjūčio mėnesį“, – teigia Krašto apsaugos ministerija.

Iš viso Lietuva planuoja įsigyti 88 „Boxer“ šarvuočius, kuriais būtų aprūpinti du kariuomenės Sausumos pajėgų batalionai. Iš jų 84 būtų pėstininkų kovos mašinos, likę keturi – vadovavimo šarvuočiai. Pėstininkų kovos mašinos bus apginkluotos ne tik bokšteliu, bet ir prieštankine ginkluote.

Lietuva tikisi, kad pirmieji „Boxer“ šarvuočiai šalį pasieks 2017 metais. Tai turėtų būti brangiausias pirkinys Lietuvos kariuomenės istorijoje, sandorio vertė kol kas neatskleidžiama.

Šiuo metu Sausumos pajėgose naudojami šarvuotieji transporteriai „M113“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi