Lietuvoje

2021.06.20 07:58

Sinoptikas: savaitės pradžioje oro temperatūra ir toliau viršys rekordus, per Jonines tradiciškai neapsieisime be lietaus

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.20 07:58

Tropikams būdingi orai iš Lietuvos dar nesitrauks – sekmadienį ir ateinančią darbo savaitę šalyje tvyros karštas ir tvankus oras, temperatūra, tikėtina, ir toliau viršys rekordus, LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Paulius Starkus. Atgaiva, anot jo, taps tik tradicinis Joninių lietus, kurio vietomis sulauksime.

Kaip komentavo sinoptikas, vėsesnių orų artimiausiu metu nesulauksime. Sekmadienis, jo teigimu, išliks toks pat karštas, tačiau vakarop galimas negausaus lietaus ir perkūnija.

„Šiandien [sekmadienį] karščiai tęsis, būsime anticiklono įtakoje, vakarine dalimi į šalį ir toliau plūs labai šilta oro masė. Pirmoje dienos pusėje jokių pokyčių nebus, dangus išliks giedras ir temperatūra sparčiai kils, o popietę padaugės kamuolinių debesų, iš kurių vakarop galėsime sulaukti trumpo vasariško lietaus.

Žinoma, tokiomis sąlygomis lydės ir perkūnija, trumpalaikiai vėjo sustiprėjimai, bet diena vis tiek išliks labai karša. Šįkart temperatūra beveik visoje šalyje viršys 30 laipsnių, laukiama iki 30–33 laipsnių karščio“, – nurodė P. Starkus.

Kitos savaitės pradžioje, pasak sinoptiko, oro temperatūra, tikėtina, ir toliau viršys rekordus, nei per praėjusias dienas.

„Vakar [šeštadienį] buvo karšiausia šių metų diena, bet buvo galima pabrėžti, kad kol kas, nes vis tik ir šiandien [sekmadienį], ir rytoj [pirmadienį] temperatūros turėtų būti aukštesnės už vakar dieną [šeštadienį]. Rytoj [pirmadienį] dieną saulė vietomis vėl spirgins iki 29–34 laipsnių. Antradienį bus labiau debesuota, slėgis kiek pažemės, todėl daugelyje rajonų sulauksime lietaus. Temperatūra vis tiek gana sparčiai kils – iki 28–33 laipsnių, o padidėjęs drėgmės kiekis suteiks ir didesnį tvankumo jausmą“, – pažymėjo P. Starkus.

Trečiadienį, Joninių išvakarėse, anot sinoptiko, tradiciškai neapsieisime ir be lietaus.

„Pagal dabartinius duomenis, sulauksime lietaus. Trečiadienis bus gana drėgnesnis, naktį vietomis, dieną – daugelyje rajonų trumpas lietus, žinoma, lydimas perkūnijos, smarkesnio vėjo. Trečiadienis bus dar ganėtinai karštas, temperatūra šalyje svyruos tarp 25–30 laipsnių, rytiniuose rajonuose lietaus sulauksime šiek tiek vėliau, todėl ten gali sušilti iki 32 laipsnių.

Per Jonines, ketvirtadienį, jau laukiama keliais laipsniais vėsesnio oro, tačiau vis tiek išliks labai šilta – tarp 24–29 laipsnių, tačiau daugelyje rajonų sulauksime trumpo, vietomis su perkūnija, lietaus“, – LRT RADIJUI teigė sinoptikas.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.