Lietuvoje

2021.06.20 08:04

Vilniuje vyks saugaus elgesio vandenyje akcija „Plaukti neskęsti“

BNS2021.06.20 08:04

Savaitės pradžioje Vilniuje vyks saugaus elgesio vandenyje akcija „Plaukti neskęsti“.

Prasidėjus maudymosi sezonui, plaukimo treneriai, visuomenės sveikatos specialistai ir ugniagesiai gelbėtojai vienijasi „Plaukti neskęsti“ projekte tam, kad primintų apie saugų elgesį prie vandens telkinių ir pagalbą kitiems nelaimės atveju, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Balsių ežero ir Žirmūnų paplūdimiuose Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai pademonstruos gelbėjimo vandenyje operaciją, pasidalins žiniomis apie saugų elgesį prie vandens telkinių, įvardins tykančius pavojus ir kaip su jais susidūrus padėti sau ir aplinkiniams.

Susirinkusiems bus aiškinama, ką daryti vandenyje sutraukus mėšlungiui ar stipriai įsipainiojus į žoles, kaip nuplaukti kuo didesnį atstumą ir ilgiau išsilaikyti vandens paviršiuje atsidūrus toli nuo kranto, kaip teisingai atlikti dirbtinį kvėpavimą ir gelbėti ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvybes?

Gauti patarimų gyventojai kviečiami pirmadienį, 15 val., Balsio ežero paplūdimyje, antradienį, 15 val., Žirmūnų paplūdimyje.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai parodys, kaip suteikti pirmąją pagalbą, vyks sveikos gyvensenos užsiėmimai.

Šeimų lauks Lietuvos vaikų ir jaunimo centro plaukimo trenerės. Jos papasakos, kaip reikėtų elgtis patekus į ekstremaliąsias situacijas vandenyje, aptars tėvų atsakomybes ir kvies nelaukti – bristi į vandenį ir mokyti savo mažuosius plaukti.

Susiklosčius nepalankioms oro sąlygoms, nurodytos datos gali keistis.

Projektą inicijuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, siekdamas atkreipti dėmesį į skęstančiųjų skaičių šalyje, paskatinti poilsiautojus būti atsakingus ir saugiai elgtis prie vandens telkinių. Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.