Lietuvoje

2016.07.25 16:50

Kur ir kaip atostogaus populiariųjų partijų lyderiai

Dauguma populiariausių partijų lyderių atostogas ketina praleisti Lietuvoje. Tik vienas iš LRT.lt kalbintų partijos vadovų tikina šią vasarą apskritai neatostogausiantis, mat esą nėra kada.

Naujausia dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa parodė, kad Socialdemokratų partija pasitiki maždaug 14 proc. visų gyventojų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – apie 12 proc., Tėvynės sąjunga – apie 11 proc. Šiuo metu Liberalų sąjūdis turi 6 proc. vertinimų nuo visų gyventojų, Darbo partija – šiek tiek daugiau (7 proc.). Partija „Tvarka ir teisingumas“ – 5,5 proc. Kaip šių partijų lyderiai ketina leisti atostogas?

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius atostogaus liepos 25 – rugpjūčio 9 d. A. Butkevičius savaitę praleis pajūryje, taip pat vyks ilsėtis į kitas Europos šalis. Nuo šios savaitės pradžios atostogaus ir Liberalų sąjūdžio vadovas Remigijus Šimašius. „Atostogas leisiu Lietuvoje, trumpam išvyksiu ir į kaimyninę šalį. Atostogos bus labai paprastos, gamtinės, skirtos pasivaikščiojimui gamtoje su šeima“, – portalui LRT.lt sakė R. Šimašius.

Tuo metu kelių kitų partijų lyderiai atostogaus rugpjūtį. Štai Tėvynė sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis atostogas ketina skirti poilsiui su šeima.

„Po intensyvaus kelių mėnesių turo po Lietuvą, prieš rudens kampaniją, rugpjūtį kelias savaites ketinu skirti poilsiui su šeima. Dalį laiko praleisiu Lietuvoje, dalį keliausime užsienyje. Per atostogas su šeima mėgstame derinti knygų skaitymą ir įvairius pažintinius žygius bei maudynes jūroje ir ežeruose“, – LRT.lt kalbėjo G. Landsbergis.

Pirmas dvi rugpjūčio savaites pajūryje, Šventojoje, leis partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas. „Planuose yra atostogos. Planuoju būti pajūryje – įprasta, kad rugpjūčio pradžią praleidžiame kartu su žmona ir šunimi. Pajūris, maudymasis, pasivaikščiojimai, važinėjimas dviračiu... Kiekvieną savaitgalį turėsiu akrobatinės pilotažinės grupės pasirodymus, skraidymus. Taip pat tradiciškai kartą susirenkame su draugais ir išplaukiame žvejoti į Baltijos jūrą arba marias“, – apie savo atostogų planus LRT.lt pasakojo R. Paksas.

Lietuvoje pailsėti ketina ir Darbo partijos lyderis Valentinas Mazuronis. „Atostogų paprastai neplanuoju, matyt, išvažiuosiu savaitei į Anykščius, savaitę praleisiu kitur. Artėja rinkimai, todėl bus darbo. Europarlamentas nedirba, rugpjūtį atostogauja. Dabar yra darbo valstybėse, iš kurių esi išrinktas, o rugpjūtį – atostogos. Klasikinių atostogų turbūt nebus, daugiau poilsis kartu su politiniu darbu“, – tikino V. Mazuronis.

Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino apskritai neturintis laiko atostogoms.

„Greičiausiai visiems lyderiams šią vasarą sunku su atostogomis. Man – taip pat. Jų nėra ir negali būti. Net neįsivaizduoju, kaip jas turėti. Yra didžiulis krūvis – 71 apygarda, 141 kandidatas, rinkimų kampanija... Tai yra labai sunkus darbas“, – LRT.lt sakė R. Karbauskis.