Lietuvoje

2021.06.19 15:12

Paviešinti Lenkijos premjero kabineto vadovo laiškai atskleidžia požiūrį į naująją Lietuvos Vyriausybę

LRT.lt2021.06.19 15:12

Lenkijos žiniasklaidoje pasirodė nutekinti laiškai, kuriuos šios šalies premjerui Mateuszui Morawieckiui jo kabineto vadovas Michalas Dworczykas rašė po vizito į Lietuvą. Kaip rašo „Gazeta Wyborcza”, minėtas laiškas buvo siųstas 2020 m. lapkričio 27 dieną.

M. Dworczykas tuomet buvo susitikęs su tuometiniu Lietuvos premjeru Sauliumi Skverneliu, kuriam premjero ir Jaroslawo Kaczynskio vardu perdavė padėką už „puikius bendradarbiavimo metus“. Laiškuose rašoma, kad S. Skvernelis turėtų „pailsėti iki kovo, o vėliau pradėti aktyviai veikti“ ir tapti visos opozicijos lyderiu.

„Pabrėžiau, kad visada gali mumis pasikliauti ir turi nuolatinį kvietimą į Lenkiją. Manau, būtų gerai, jeigu nusiųstum jam gražų SMS arba paskambintum ir pakalbėtum“, – M. Dworczykas rašė Lenkijos premjerui.

Rašydamas apie Ingridą Šimonytę, su kuria taip pat buvo susitikęs, M. Dworczykas ją apibūdina kaip „labai nuoširdžią, šiltą, atvirą moterį”, pabrėždamas, kad ji „puikiai kalba lenkiškai”.

Anot M. Dworczyko, I. Šimonytė kelis kartus pabrėžė, kad tikisi labai artimų santykių (su Lenkija – LRT.lt). Laiške M. Dworczykas teigia, kad Lietuvos premjerė išreiškė neutralumą teisinės padėties Lenkijoje klausimu.

Toliau M. Dworczyk su liūdesiu konstatuoja, kad naujoji Lietuvos premjerė, deja, nėra viena Vyriausybėje. „Tai bus palyginti jaunas, „europietiškas” kabinetas, plius, skeptiškai nusiteikę lenkų atžvilgiu”, – rašo ir išskiria Gabrielių Landsbergį, tuomet naująjį užsienio reikalų ministrą.

M. Dworczykas taip pat buvo susitikęs su Evelina Dobrovolska, tuomet dar būsimąja teisingumo ministre.

„Nors daug kuo skiriamės, tai pakankamai protinga mergina ir tikrai (norinti) bendradarbiauti”, – rašo jis laiške premjerui.

Jis taip pat aprašo susitikimą su Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininku Valdemaru Tomaševskiu. Vietos lenkų politikų elgesį jis aprašo kaip „dramą – nėra jokių refleksijų po pralaimėtų rinkimų”.

M. Dworczykas taip pat buvo susitikęs su prezidento Gitano Nausėdos patarėju Jaroslavu Neverovičiumi, kuris jį bandė įtikinti, kad G. Nausėda „saugos gerų mūsų tarpvalstybinių santykių išlaikymą”.

Tačiau, kaip rašo M. Dworczyk, „auksinis lenkų–lietuvių santykių etapas pasibaigė”.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkuose
2021.08.05 09:02

Per praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 321 migrantas

atnaujinta 11.37