Lietuvoje

2021.06.19 12:05

Pasienyje su Baltarusija vyko akcija – dviem valandoms blokuotas kelias, bet eismas nestojo

Domantė Platūkytė, LRT.lt2021.06.19 12:05

Šeštadienį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, Lavoriškėse, dviem valandoms buvo blokuojamas kelias. Nuo 13 iki 15 valandos kelias buvo visiškai užblokuotas. Tokią akciją organizavo baltarusių diaspora Lietuvoje, ja siekiama pareikšti paramą Baltarusijos politiniams kaliniams.

Kaip portalui LRT.lt pasakojo akcijos organizatorius Vitalijus Aleinikas, pavyko gauti oficialų leidimą tiek iš savivaldybės, tiek iš kitų suinteresuotų institucijų.

„Mums leido užblokuoti kelią nuo 13 iki 15 valandos. Kaip leidžia mūsų turimas leidimas, akcijoje dalyvaus daugiau kaip 15 žmonių. Žmonės laikys plakatus, skanduos šūkius, taip siekiant paraginti Europą imtis griežtesnių priemonių dėl to, kas vyksta Baltarusijoje“, – LRT.lt komentavo akcijos organizatorius.

Anot jo, kelias dvi valandas bus visiškai užblokuotas, nebus jokio eismo judėjimo.

„Tai bus simbolis, kad neturėtų vykti jokia prekyba su Baltarusija, kadangi tai suteikia lėšų režimui ir leidžia vykdyti represijas prieš Baltarusijos žmones“, – sakė V. Aleinikas.

LRT.lt primena, kad jau anksčiau baltarusiai siekė pasienyje blokuoti kelią. Tada protesto akcijai Lietuvos valdžios institucijos leidimo neišdavė.

Tačiau jau anksčiau vyko kitos akcijos – aktyvistai pasistatė palapines kelių metrų atstumu nuo sienos perėjimo punkto ir ten nakvojo, buvo iškeltos vėliavos bei plakatai, nukreipti prieš neteisėto Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą.

Kaip praneša BNS, protesto akcijoje šalia Lavoriškių pasienio punkto incidentų neužfiksuota, transporto priemones dalyviai pristabdo, tačiau eismas vyksta.

„Lavoriškėse yra aktyvistų, bet blokavimas nevyksta: jie tiesiog išeina į kelią su atributika, su vėliavomis, pristabdo kelias mašinas, jos sustoja ir tada aktyvistai pasitraukia, mašinos pravažiuoja“, – BNS šeštadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

„Problemų nekyla, eismas nėra didelis. Vilkikai ten daugiausia vyksta, ten budi pasieniečiai, yra ir policijos ekipažas, incidentų, konfliktų neužfiksuota“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.