Lietuvoje

2021.06.18 18:13

Po Nausėdos patarėjo žodžių – žmogaus teisių aktyvistų reakcija ir siūlymas prezidentui susitikti su LGBT bendruomene

LRT.lt2021.06.18 18:13

Socialinių mokslų daktarė, tarptautinės teisės tyrėja Laima Vaigė socialinėje erdvėje pasidalino kvietimu prezidentui Gitanui Nausėdai susitikti su LGBT bendruomenės nariais.

„Prie prezidentūros rinkomės ne vieną kartą, reikalaudami apginti LGBT žmonių teises. Mūsų, žmogaus teisių gynėjų, niekada neišėjo pasveikinti, kiek ten beprotestuoji ar bežaidi prie tų valstybės institucijų. Kaip štai čia – žaidėme aikštėje, tada pasislėpę nuo lietaus prezidentūros prieangyje jaukiai skaitėme Neringos uždraustąsias pasakas vaikams. Buvo smagu“, – apie 2015-aisiais metais užfiksuotą nuotrauką socialinėje erdvėje rašo L. Vaigė.

Ji priduria, kad dabartinis šalies vadovo G. Nausėdos patarėjas ketvirtadienį atvyko pasikalbėti su Daukanto aikštėje pasirodžiusiais protestuotojai, kurie, L. Vaigės teigimu, labiau pasižymi kaip „nemokantys Lietuvos himno, reikalaujantys kartuvių Seimo nariams bei LGBT teisių (neegzistuojančių) ribojimo“.

„Toks kontrastas tarp neišklausytų, anot prezidento, mitinguotojų, ir mūsų – tarsi net neegzistuojančių. Apie mus, ir ką gi daryti su mumis, reikia atsiklausti „tautos“. Na tos tautos dalies, kur nepamena himno, bet nori kartuvių“, – teigia L. Vaigė, kuri priduria, jog galbūt atėjo šalies vadovui metas susipažinti ir su LGBT bendruomene.

„O gal susipažinkite kada ir su mumis, tais žmonėmis, su kuriais sprendžiate, ką daryti? Mes esame visur. Esame šalia, tiesiog už jūsų durų. Jei nebaisu išeiti spausti rankos maršistams, pasikvieskite ir kokią tos pačios lyties porą, auginančią vaikus. Tiesiog. Pasikalbėkite ir su mumis“, – įrašą kvietimu užbaigia G. Nausėda.

Penktadienį G. Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis spaudos konferencijoje teigė, kad nesvarbu, kas mitinguotų po prezidentūros langais, pats šalies vadovas arba jo atstovai visada išeis su mitinguotojais pasikalbėti.

„Tai tikrai ne pirmas protestas, kai toks skaičius žmonių susirenka prie prezidentūros. Per dvejus metus darbo šioje institucijoje aš prisimenu vos kelis atvejus, kai toks skaičius žmonių susirenka. Neišeiti prezidentui ar prezidento atstovui pakalbėti su žmonėmis, tai būtų mažų mažiausiai nepagarba. Ar mes atsiminsime protestą dėl Astravo elektrinės, kai išėjo pats prezidentas, vakar pats prezidentas negalėjo išeiti dėl užimtos darbotvarkės, tai tą darbą atlikau aš“, – kalbėjo P. Mačiulis.

Į šiuos žodžius sureagavo ir Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.

Jis prisiminė prieš metus įvykusį renginį, kuris taip pat, kaip ir ketvirtadienio protestas vyko Daukanto aikštėje.

V. Raskevičiaus teigimu, tuomet LGBT bendruomenės renginys šalies vadovo, ar jo atstovų dėmesio nesusilaukė.

„Šiandien sako, kad kalbėsis su visais. Tik priminsiu, kad lygiai prieš metus tokio noro kaip ir nebuvo“, – apie renginį prie prezidentūros socialinėje erdvėje rašo T. V. Raskevičius.

LRT.lt primena, kad tris dienas sostinėje vykusį „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatorių surengtą protestą ketvirtadienį vainikavo palaikymo mitingas prie prezidentūros. Ten su mitingo dalyviais susitiko Gitano Nausėdos vyr. patarėjas Povilas Mačiulis, o tokį jo žingsnį netruko palydėti ir prieštaringų vertinimų banga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.