Lietuvoje

2016.07.25 07:11

Paskutinė partija tvirtins kandidatų į rinkimus sąrašus

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.25 07:11

Darbo partija tarybos posėdyje tvirtins kandidatų į Seimo rinkimus sąrašus. Tai paskutinė valdančiųjų partija, tvirtinanti politikų sąrašus. Juos papildyti ar pataisyti visos partijos galės iki rugpjūčio pradžios, kol baigsis pareiškinių dokumentų pateikimo terminas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Seimo rinkimuose šiais metais dalyvaus 19 partijų, daugiau nei 30 asmenų kandidatūrą žada kelti savarankiškai. Tai – beveik per pus mažiau nepartinių asmenų nei rinkimuose prieš ketverius metus.

Dėl parlamentarų mandatų kovos ir didžioji dauguma ministrų kabineto narių, partijų sąrašuose  13 iš 15 dabartinių ministrų ir premjeras.

Mėnesio pradžioje atliktos apklausos rodo, kad populiariausia partija išlieka socialdemokratai, pastarieji savo rinkimų sąrašus patvirtino dar pavasarį. Toliau sąrašuose Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, konservatoriai, Darbo bei Liberalų sąjūdžio partijos.

Apklausos taip pat rodo, kad penktadalis apklaustųjų nežino, ką palaikytų jei Seimo rinkimai vyktų dabar, dar 15 procentų išvis nebalsuotų.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 9-ąją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.