Lietuvoje

2021.06.18 14:21

Šiugždinienė: dar kartą sakau – rugsėjį visi mokiniai turi grįžti į mokyklas

LRT.lt2021.06.18 14:21

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, jau birželio 1 dieną pareiškusi, kad rugsėjį visi vaikai turi grįžti į mokyklas, primena šį tikslą. 

„Mano pozicija dėl naujų mokslo metų yra aiški – visi vaikai turi grįžti į mokyklas. Tam nuteikia dėl vakcinacijos sparčiai gerėjanti pandeminė situacija. Įvertinami visi scenarijai ir jiems ruošiamasi, dėl to konsultuojamasi ir su Lietuvos savivaldybių asociacija, kurios atstovas yra pasirengimo naujiems mokslo metams ekspertų darbo grupėje, todėl keista girdėti, kad asociacija nežino, kaip rengiamasi mokslo metams“, – sakė J. Šiugždinienė.

Anot ministrės, pasirengimas naujiems mokslo metams prasidėjo jau prieš keletą mėnesių. Tam dirba suburta ekspertų darbo grupė, padėsianti mokykloms sklandžiau pasirengti ateinantiems mokslo metams.

Darbo grupė rengia saugaus mokymosi modelį, kuriame nebūtų privalomo testavimo, o jis liktų tik rekomenduojamas. Dėl to reikia sutarti su ekspertais, kurie iki birželio pabaigos pateiks savo nuomonę.

Yra daugybė dokumentų, teisės aktų, kuriuose reikia atnaujinti, tai šiuo metu ir daroma. Taip pat sisteminama ugdymo įstaigų patirtis, renkami geriausios praktikos pavyzdžiai, kurie prieš naujus mokslo metus ir bus pateikti mokykloms.

Rugsėjo – gruodžio mėn. bus tęsiamos papildomos konsultacijos abiturientams ir jų mokytojams, konsultacijos mokyklų vadovams, mokyklose toliau turėtų dirbti savanoriai, padedantys mokytis mokiniams

Naujais mokslo metais veiks Geros savijautos programa – pasirenkamųjų paslaugų fondas mokykloms, skirtas mokinių emocinei sveikatai, fizinei būklei ir socialiniams įgūdžiams atstatyti ir palaikyti. Jai 2021 m. skiriama 5,1 mln. Eur.

Išnaudodamos Kultūros paso platformą ir veikimo schemą, mokyklos galės savarankiškai rinktis paslaugas iš fizinių, juridinių ir nevyriausybinių organizacijų teikėjų sąrašo veikloms gryname ore, komandos formavimo užsiėmimams, psichologų paskaitoms, emocinio intelekto
mokymams organizuoti ir pan. Vienam mokiniui skiriamas 15 Eur krepšelis.

Kad esant ypatingiems atvejams, būtų galima organizuoti vienu metu ugdymą ir klasėje, ir nuotoliniu būdu, bus įrengiamos hibridinės klasės.

Vasarą savivaldybėms bus pristatyti ministerijos nupirkti nešiojamieji kompiuteriai – 9 836 vienetai už beveik 6,9 mln. Eur. Jie bus išdalinti mokykloms, kuriose stinga kompiuterinės įrangos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.